Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bbc.com   |   2018-11-19

Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio

  
Šaltis ir tamsus paros laikas turi įtakos priklausomybei nuo alkoholio
© Pixabay.com
Į tai dėmesį atkreipė ir Škotijos gydytojai
Tokios išvados buvo pateiktos išnagrinėjus 193 šalių pateiktus duomenis.

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidė, kad šaltuose regionuose, kuriuose yra mažai saulės šviesos, gyvenantys žmonės yra labiau linkę vartoti alkoholį ir turėti priklausomybę nuo jo.

JAV mokslininkai pateikė įrodymų, kad klimatas turi didelės įtakos besaikiam alkoholio vartojimui ir kepenų ligoms. Tokios išvados buvo pateiktos išnagrinėjus 193 šalių duomenis. 
Į tai dėmesį atkreipė ir Škotijos gydytojai. Jie siūlo sumažinti alkoholio gėrimų reklamą žiemos mėnesiais, kai anksčiau temsta ir vėliau švinta.
 
„Tai – pirmasis toks sisteminis tyrimas, kuris demonstruoja, kad Amerikoje ir visame pasaulyje šaltesnėse zonose gyvenantys žmonės, matantys mažiau saulės, dažniau serga alkoholio sukelta kepenų ciroze ir yra labiau linkę į perteklinį alkoholio vartojimą“, – sakė vyriausiasis tyrimų autorius ir Pitsburgo kepenų tyrimų centro direktorius Ramonas Batalleris.
 
Alkoholis atpalaiduoja kraujagysles ir skatina kraujo atitekėjimą į odą. Jis siejamas su depresija, kuria rečiau sergama ne tik tose vietovėse, kur yra daugiau saulės, bet ir šiltaisiais metų mėnesiais.
 
  

Žymos: Sveikata, Psichologija, Depresija, alkoholio vartojimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi lauke du vyrai ir vienas sako:
− Ar žinai kodėl blondinės sėdi prie lango kai žaibuoja?
− Nežinau. O kodėl?
− O todėl, kad jos mano, kad fotosesija atvažiavo..