Renginiai
-
Festivalis „Lietuvai 100“ Dubline ir Londone
2018-07-07 -
Kokiais apatiniais dabinosi tarpukario damos?
2018-05-07 -
X Faktoriaus nugalėtoja Iglė Londone
2018-05-05 -
Vakaras su liaudies medicinos gydytoja
2018-05-01 Poezijos Pavasaris 2018
2018-05-17 iki 2018-05-20Van Gogho paroda Londone
2019-03-27 10:00 iki 2019-08-11
Skaitomiausi





Citata
Baiminamasi, kad ši situacija – tai tarsi netolimos ateities prognozė: politikai spėlioja, ar po „Brexit“ su tuo nesusidurs Europos Sąjungos piliečiai
Neteisėtų deportacijų banga – įspėjimas ES piliečiams?
Orai









Ji ir Jis
Tiesa.com | 2016-04-23
Stebuklingasis ghi sviestas ir jo nauda

Lydyto sviesto nauda
• Kaitinant nekeičia savo sudėties – lydytas sviestas pradeda virsti garais tik nuo 250 °C, todėl tai puikus aliejus kepimui ir virimui, nes jis negamina organizmui kenksmingų laisvųjų radikalų.
• Negenda – lydytas sviestas praktiškai negenda, todėl jo nereikia šaldyti.
• Nesukelia alergijos – lydytas sviestas tinkamas žmonėms kenčiantiems nuo alergijos pienui. Nors lydytas sviestas gaminamas iš sviesto, tačiau lydymo metu piene esančios medžiagos yra pašalinamos. Todėl šį sviestą gali vartoti žmonės netoleruojantys laktozės.
• Antioksidantų šaltinis – lydytas sviestas turi antioksidantinėmis savybėmis pasižyminčių vitamino A ir E.
• Greitai virsta energija – lydytas sviestas turtingas vidutinio ilgio grandinių riebalų rūgštimis kurios kaip ir angliavandeniai yra iš karto absorbuojamos į kepenis ir paverčiamos į energiją.
• Svorio metimui – Šių vidutinio ilgio grandinių riebalų rūgščių energija gali būti naudojama sudeginti kitus sukauptus riebalus ir taip to padėti numesti svorio.
• Virškinimo sistemos stiprinimas – lydytas sviestas priešingai nuo kitų aliejų, yra turtingas sviesto rūgštimi. Gerosios žarnyno bakterijos paverčia maistines skaidulas į sviesto rūgštį natūraliai ir tada naudoja ją energijai. Tačiau valgydami lydytą sviestą jūs pamaitinate organizmą sviesto rūgštimi, tai lyg vartoti probiotikus, prebiotikus ir skaidulas vienu metu.
• Sviesto rūgšties šaltinis – Tyrimai parodė, kad žmonės turintys nesveiką virškinamąjį traktą natūraliai negamina sviesto rūgšties, todėl lydytas sviestas gali būti puikus šios naudingos medžiagos šaltinis.
• Imuniteto stiprinimas – sviesto rūgštis padeda gaminti ląstelęs kovojančias su įvairiais virusais ir bakterijomis, tokiu būdu padeda sustiprinti imuninę sistemą.
• Geresnis apetitas – lydytas sviestas skatina skrandžio rūgšties sekreciją, o tai pagerina virškinimo procesą. Geresnis virškinimas lygus geresnei sveikatai ir svorio sumažėjimui.
Tačiau, kaip ir paprastą sviestą, ghi sviestą patartina vartoti nedidelėmis dozėmis. Ne paslaptis, kad ghi sviestas nepigus, tad galite pasigaminti jo patys. Didesnį kiekį tikro 82 proc. nesūdyto sviesto galite nusipirkti akcijų metu.
Kaip gaminti ghi sviestą?
Sviestą dedame į puodą (pageidautina, kad jis būtų storadugnis) ir kaitiname ant labai lėtos ugnies. Sviestui besilydant pradeda skirtis riebalų ir baltymų frakcijos. Sviestą maišome tik iš pat pradžių, tol, kol yra neištirpusių gabaliukų. vėliau atidengtame puode jį paliekame ir stebime. Po truputį baltymai (baltos putos) pradeda kilti į viršų. Iškilusias putas graibome ir pilame į atskirą indelį. Visas procesas trunka apie valandą.
Jei matome, kad nuo dugno sunkokai atsiskiria baltymų sluoksnis – jį švelniai sujudiname šaukštu. Procesas baigiasi tada, kai sviestas visiškai išskaidrėja ir įgauna švelnų riešutų kvapą. Gintarinės spalvos skystį išpilstome į nedidelius indelius, atvėsiname ir laikome šaldytuve, nors, jei nėra vietos, šis gaminys ilgą laiką gali stovėti ir kambario temperatūroje.
Komentarai







