Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-16

Subtilūs klausimai apie plaukus, kuriuos turėjote užduoti jau seniai

  
Subtilūs klausimai apie plaukus, kuriuos turėjote užduoti jau seniai
© Pixabay nuotr.

Kodėl užpuola tokia bjauri bėda, kaip pleiskanos? Kas turi tam įtakos? Kaip su tuo kovoti? Tą turi žinoti kiekvienas savimi besirūpinantis vyras.

Kodėl
Pleiskanojantis skalpas – tai ne šiaip nemalonus reiškinys, o prie plaukų folikulų įsitaisiusio grybelio sukeliama lėtinė liga. Malassezia globosa minta riebalinių liaukų išskyromis, šalutiniai tokios veiklos produktai dirgina galvos odą ir to dirginimo simptomas yra pleiskanos.
 
Ar galima išsigydyti
 
Ne, tačiau ligą įmanoma kontroliuoti. Laikykite duše buteliuką specialaus šampūno su cinko piritionu arba seleno sulfidu – jis sulėtins pleiskanojimą. Mėnesį kasdien panaudojus, pleiskanų beveik nebeliks ir galėsite grįžti prie savo įprasto šampūno. Tiesiog nepamirškite periodiškai išsitrinkti galvos specialiuoju šampūnu.
 
Kaip taisyklingai plauti galvą
Šampūnas nuo pleiskanų veikia ne tik plaukus, bet ir galvos odą, todėl būtina gerai įmasažuoti jį pirštų galiukais – kad skalpas išsivalytų.
 
Neplaukite plaukų ilgai: vos tik šampūnas patenka ant odos, jūsų darbas padarytas. Tačiau darykite tą dažnai – kas antrą dieną. Taip pat prisiminkite galvą trinkti tik šiltu vandeniu, nes karštas dar labiau įaudrins uždegiminius procesus.
 
Kaip apsisaugoti
 
Deja, užtikrinto būdo apsisaugoti nuo pleiskanų, kad tikrai niekada jų neturėtumėte, nėra. Kita vertus, jeigu polinkis į jas dar nepasireiškė, galite būti beveik ramūs, – kažin ar pasireikš.
 
Bet turėkite omenyje, jog dažna pleiskanų atsiradimo priežastis yra stresas. Jis susilpnina imunitetą, taigi organizmas tampa jautrus įvairiausiems
 
 
  

Žymos: Sveikata, Plaukai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienas žvejys pasakoja kitam:
– Aš vakar susapnavau tokį nuostabų sapną!
– Na, papasakok.
– Sapnuoju, kad sėdžiu valtyje vidury ežero, o šalia manęs jauna nuoga mergina.
– O kaip toliau?
– Tada aš užmečiau meškerę ir pagavau didžiulį karpį!