Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-30

Sulieknėkite, praleisdami daugiau laiko virtuvėje, nei sporto salėje

  
Sulieknėkite, praleisdami daugiau laiko virtuvėje, nei sporto salėje
© Flikcr.com
Galite sulieknėti, ilgiau laiko praleisdami virtuvėje ir daugiau dėmesio skirdami mitybai.
Suvalgykite 2 šviežius obuolius, nei išgerkite stiklinę obuolių sulčių, kuriose galite rasti net 27 gramus pridėtinių cukrų!

Šiuo metu sportas ir įvairūs fiziniai pratimai yra ypač aukštinami. Visgi tikrasis darbas prasideda ne sporto salėse, o virtuvėje! Netgi 80 proc. visų rezultatų sudaro taisyklinga ir subalansuota mityba, tad tie, kurie nesate sporto mėgėjai, jokiu būdu nenusiminkite ir sužinokite, kaip galite patobulinti savo kūno linijas, daugiau laiko praleidžiant virtuvėje!


Skaičiuokite
Pirmiausia, turėtumėte išmesti iš galvos mintį, kad galite valgyti ką ir kiek norite tol, kol sportuojate. Išbraukę iš savo kasdienio valgiaraščio saldumynus ir gazuotus gėrimus, savo suvartotų kalorijų skaičių galite sumažinti tiek, kiek „išprakaituotumėte“ sporto salėje per vieną valandą. Tad, mielieji, skaičiuokite kalorijas ir taip stebėkite savo mitybą.
Venkite kepto maisto
Kad išvengtumėte nereikalingų riebalų, stenkitės apriboti keptų produktų kiekį. Vištieną geriau kepkite ant griliaus, orkaitėje arba virkite.
 
Daugiau vaisių, mažiau sulčių
Jeigu savo virtuvėje ir šaldytuve turite daug šviežių produktų, vaisių ir daržovių, tai jau didelis žingsnis sveikos mitybos link. Turėkite galvoje, kad vaisiai ir iš jų pagamintos sultys yra labai skirtingi savo teikiama nauda. Jau geriau suvalgykite 2 šviežius obuolius, nei išgerkite stiklinę obuolių sulčių, kuriose galite rasti net 27 gramus pridėtinių cukrų. Kam tos papildomos kalorijos?!
 
Valgykite kas 3 valandas
Sporto ekspertas Jorge Cruise rekomenduoja valgyti kas tris valandas. Jeigu miegate 8 valandas per parą, jums reikėtų valgyti 5 kartus per dieną. Toks mitybos planas paspartins metabolizmą ir padės deginti nereikalingus riebalus.
 
Pasigaminkite naminį salotų užpilą
Tai yra ne tik laisvė pasirinkti, kokio užpilo norite, bet ir būdas sutaupyti. Padažus ir užpilus gamindami patys išvengsite pridėtinių kalorijų ir riebalų. Naudokite raudoną vyną, balzamiko actą, alyvuogių aliejų, citrinos sultis ir t.t

Daugiau ląstelienos
Tikriausiai jau esate girdėję, kad patiekalai, turintys daug skaidulų, yra labai sveiki. Pavyzdžiui, ląsteliena keptoje bulvėje ar brokolio žievėje padeda jūsų organizmui užkirsti kelią riebalų rūgščių pasisavinimui.
 
Namų gamybos smoothie‘s
19-30 metų amžiaus vyrams ir moterims per dieną rekomenduojama suvartoti 2 puodelius vaisių. Namų gamybos vaisių kokteiliai yra puiki išeitis tai padaryti. Labai skanu ir sveika, o receptų internete - apstu! Žinoma, nereikėtų padauginti, nes viskam yra ribos.
 
Venkite maisto pakaitalų
Galite nustebti, kaip kai kurie restoranai ir kavinės, siekdami sutaupyti, naudoja maisto pakaitalus. Pavyzdžiui, tam tikrų ingredientų pagalba galima vieną kiaušinį paversti į du kiaušinio baltymus. Tikriausiai suprantate, kad gamindami namuose sveiką ir kokybišką maistą išvengsite tokių „mažų“
apgaulių.

Naudokite neperdirbtus maisto produktus
Dauguma mūsų suvartojamų kalorijų ateina iš perdirbtų maisto produktų ir pusgaminių. Į juos pridėti konservantai ir įvairūs galiojimo laiką prailginantys produktai drastiškai pakeičia maisto teikiamą vertę. Žinoma, šiame skubančiame pasaulyje tai yra greitas ir lengvas būdas gaminti, tačiau tokie produktai labiausiai ir tukina. Būkite atsargūs ir jais nepiktnaudžiaukite.
Mažesnės lėkštės
Naudodami mažesnes lėkštes, suvalgysite mažesnę porciją maisto. Šis genialus triukas jus apsaugos nuo persivalgymo. Paslaptis slypi tame, kad neretai į didelę lėkštę prisikrovę maisto mes pasisotiname dar nesuvalgius net pusės jo, tačiau iš mandagumo ar įpročio norime suvalgyti viską, ką įsidėjome. Su mažyte lėkšte tokių problemų nekils. Na, o jeigu vienos porcijos neužteko, visad galite įsidėti daugiau.
 
  

Žymos: Sveika Mityba

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš taip noriu ėsti!
– Onyte, mergaitės ne ėda, o valgo.
– Valgyti aš norėjau prieš aštuonias valandas, o dabar noriu ėsti.