Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-05-23

Vasarą atsikratyti antsvorio lengviau!

  
Vasarą atsikratyti antsvorio lengviau!

Jei per žiemą priaugo keletas nereikalingų kilogramų, dabar pats metas susizgribti ir jų atsikratyti. Ir ne tik todėl, kad gražiau atrodytume paplūdimyje, bet svarbiausia – dėl sveikatos.

Pasak dietologų, dabar net jauni žmonės, ir ypač jauni vyrai, linkę prisiauginti riebalų ant pilvo, todėl svarbu nuolat pasimatuoti savo juosmenį. Vyrų liemens apimtis neturi viršyti 100 cm, moterų – 80 cm. Jei jūsų matmenys artėja prie grėsmingos ribos, nenusiminkite ir dabar pat imkitės neskausmingų priemonių. Gera žinia: vasarą lieknėti yra gerokai lengviau ir paprasčiau nei žiemą, tad reikia kur kas mažiau valios pastangų, kad pasiektum norimą rezultatą. Tiesa, vis tiek teks susidėlioti teisingos mitybos ir fizinio aktyvumo akcentus.
Vasarą paprastai esame linkę valgyti daugiau šviežių daržovių. Pasak dietologų, šviežios daržovės skrandyje užima daugiau vietos, todėl atsiranda sotumo jausmas. Daržovės turi daug vitaminų, mineralų, antioksidantų, tuo tarpu kalorijų – labai mažai.
 
Švieži vaisiai organizmui taip pat naudingi, bet jų negalima valgyti neribotais kiekiais, nes jie turi daug cukraus.
 
Reikia stengtis kuo dažniau valgyti namie gamintą maistą, vengti pusfabrikačių, nes juose paprastai daugiau druskos ir maisto priedų.
 
Vasarą esame įpratę gerti ir daugiau vandens, o norint sulieknėti tai labai svarbu. Nusprendus numesti svorio būtina gerti daug skysčių: 1 kg svorio rekomenduojama išgerti 30 mililitrų. Priklausomai nuo kūno svorio ir fizinės veiklos, vasarą per dieną reikėtų po truputį gurkšnojant išgerti apie 2–3 litrus vandens. Tinka ir paprastas, ir mineralinis vanduo, įvairi arbata (tik be cukraus).
Vasarą savaime daugiau judame, tačiau norint atsikratyti nereikalingų kilogramų teks kasdien tikslingai užsiimti mažiausiai pusvalandžio trukmės fizinio aktyvumo veikla, kuri priverstų jus gerokai sušilti ir net išprakaituoti. Tai gali būti spartus ėjimas, važiavimas dviračiu, mankšta ir pan.
 
Tiesa, jei esate prikaupę daugiau nei kelis nereikalingus kilogramus, jau vertėtų konsultuotis su mitybos specialistais. Jie patars, kaip keisti mitybos įpročius, subalansuoti mitybą, daugiau judėti ir lengviau numesti nepageidaujamą svorį.
 
 
  

Žymos: Svoris, Antsvoris

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai sėdi kavinėje ir širdingai kalbasi. Staiga vienas pastebi, kad antrasis nenuleisdamas akių žiūri į duris.
– Ką tu tokio įdomaus ten matai? – klausia pirmasis.
– Saugau, kad kas mano palto nepavogtų. Tavo jau seniai nebėra.