Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2016-08-01

Vasaros iššūkiai grožiui

  
Vasaros iššūkiai grožiui
© pexels.com
Per kaščius patariama itin stebėti organizmą

Per vasaros karščius specialistai pataria atidžiau stebėti organizmą, atsakingai pasirūpinti ne tik sveikata, bet ir grožiu, kuriam karštis ir saulė gali virsti tikrais iššūkiais.

 Gausus prakaitavimas
Viena iš karščio ir nuo jo neatsiejamo gausesnio prakaitavimo sukeliamų problemų – prakaito liaukų uždegimas arba hidradenitas. Šis nemalonus sutrikimas gali būti ne tik skausmingas, bet ir ryški estetinė problema.
„Tokį uždegimą paprastai sukelia gausus prakaitavimas ir organizmo nusilpimas dėl karščio. Taip pat įtakos turi nedideli odos pažeidimai, pavyzdžiui, skutantis pažastis, nes skutimosi metu atsiranda nedidelių odos pažeidimų. Tuomet po oda atsiranda nedidelis kietas skausmingas mazgas, kuris vėliau suminkštėja. Dar vėliau atsiranda daugiau mazgų. Jie palaipsniui didėja, bręsta, kinta odos spalva (nuo normalios iki raudonos ar net melsvai raudonos). Tada oda parausta, atsiveria angelės, kurios gali supūliuoti“, – nemalonius hidradenito simptomus vardija vaistininkė Martina Adomavičienė.
Turintiems polinkį į hidradenitą reikėtų įdėmiau rinktis antiperspirantus, o jei šis nemalonumas jau buvo ištikęs, norint išvengti jo pasikartojimo, reikėtų vasarą vengti aštrių prieskonių, alkoholio, valgyti mažiau saldumynų, bet daugiau A, C ir E vitaminų turinčių produktų – morkų, juodųjų serbentų, riešutų.
Saulė alina plaukus
Nuo saulės pablukę, suskilinėję, šiaudus primenantys plaukai – dar viena estetinė „vasarinė“ problema. Karšta saulė ir sūrus jūros vanduo – „sprogstamasis“ mišinys, akimirksniu nualinantis plaukus.
Pats paprasčiausias ir geriausias būdas apsaugoti plaukus nuo saulės poveikio, išsausėjimo – galvos apdangalai, įvairios skrybėlės, kepuraitės ar skarelės. Galima naudoti ir specialią kosmetiką, kaukes, skirtas plaukus apsaugoti nuo UV spindulių. Tai nepakenks, bet paprasčiausios kepurės, deja, taip pat neatstos.
Svarbiausia – visais vasaros malonumais mėgautis atsakingai ir su saiku. O iš anksto pasirūpinus tinkama apsauga nereikės leisti pinigų gydomiesiems preparatams ir svarbiausia taip „taupysite“ savo grožį.
 
Labiausiai kenčia oda
Ne tik veido, bet ir viso kūno odą tiesioginiai saulės spinduliai alina ir džiovina, tai spartina odos senėjimo procesus bei gali paskatinti onkologines odos ligas, tad pirmiausia verta pasirūpinti apsaugos priemonėmis, tinkančiomis odos tipui ir būklei, ir jokiais būdais jų neignoruoti.
„Vis dar pasitaiko manančių, kad apsauginiai kremai nuo saulės ar lūpų balzamai su UV filtrais – modernių laikų išsigalvojimai. Esą mūsų močiutės tokių dalykų nežinojo, jų niekam nereikėjo ir visi puikiausiai be jų apsieidavo. Tikrai ne. Dabar, kai apsauginių priemonių veiksmingumas įrodytas ir visi juo galime įsitikinti savo kailiu, rekomenduoju jų neignoruoti, o įsigyti jas vaistinėje pasikonsultavus su specialistu“, – teigia vaisininkė.
Nudegus, taip pat neverta kliautis vien liaudiškomis priemonėmis. Jos ne tik nepadės sutaupyti, bet gali net pabloginti situaciją, kuriai taisyti gali prireikti net ir vaistų.
Dera pasirūpinti ir veido oda. Per karščius svarbiausia odą drėkinti. Iš vidaus – geriant pakankamai vandens, naudojant drėgmę odoje išlaikančius preparatus, tokius kaip hialurono rūgštis, o štai iš išorės – pasirinkus tinkamas jūsų odai ir sezonui kosmetikos priemones.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas įkrito į balą. Mama barasi:
– Kaip tu galėjai, kodėl tu toks išsiblaškęs! Ir dar vilkėdamas naują kostiumą!
– Mamyte, taip greitai viskas įvyko, kad aš nespėjau jo nusivilkti!