Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Sergejus Stonkus   |   2018-01-21

Džinsų kalba

  
Džinsų kalba
© tiesa.com
Džinsai kalba už jus.

Kokias paslaptis jūsų kelnės išduoda moterims?

Džinsai yra būtinybė kiekvieno iš mūsų garderobe, nes, pripažinkime, joks kitas audinys neiškęs tiek, kiek džinsas, ir neišsilaikys taip ilgai. Kas išties nuostabu žinant, jog sukurtas jis buvo visiškai atsitiktinai – ir dar XVIII amžiuje. Prancūzijos Nimo mieste gyvenusi André šeima bandė nukopijuoti itališką audinį, vadinimą seržu, bet išėjo kai kas kito ir tas kai kas buvo pavadintas „seržu iš Nimo“, arba „serge de Nîmes“. Trumpiau – denimu.
Tiesa, tikroji džinsų istorija prasidėjo jau vėliau, 1835-aisiais. Kai emigrantas iš Bavarijos Levis Straussas atvežė denimą į Ameriką, San Fransiską, – visuotinei karštinei pasidavusiems aukso ieškotojams juk reikėjo kelnių, kurių sėdynė ir keliai neprasitrintų jau pirmąją savaitę.
 
Klasikinių gi mėlynų džinsų gimtadieniu tapo diena, kai L. Straussas ir siuvėjas iš Ryno, Nevados valstijos, Jacobas Davisas užpatentavo darbines kelnes su metalinėmis kniedėmis sutvirtintomis siūlėmis.
 
Tačiau dabar vyriški džinsai evoliucionavo taip, kad kartais sunku iš pirmo žvilgsnio ir atpažinti. Užuot siuntę damoms tik vieną žinutę – kad jais mūvintis vyras yra kietas bičas, – dabar džinsai virto tikru socialiniu reiškiniu: kartais priimtinu, o kartais tiesiog pasibaisėtinu.
 
Šiuolaikiniai džinsai tiek daug pasako apie savo savininką, kad gali arba sukurti pavydėtiną įvaizdį, arba visiškai sužlugdyti vyrą damų akyse. Viskas priklauso nuo to, ar tinkamai pasirinksite.
 
Siaurėjantys „haremai“
Tiesiai šviesiai sakant, tapered harem stiliaus džinsai – tai kelnės, kurių klynas kybo kažkur kelių lygyje. Tarsi pakeliui į tualetą būtumėte patyrę nemalonų incidentą. O gal slėptumėte kelnėse kažką įspūdingo – pavyzdžiui, trečią koją. Arba būtumėte Justinas Bieberis.
Moterų nuomone, tokius džinsus mūvi kokiame nors su mada susijusiame startuolyje karjerą pradedantys berniukai, kuriems laikas svarbesnis už pinigus, patogumas – už stilingumą, taigi rinkdami restoraną pirmajam pasimatymui jie nelabai suks galvą.
Kam tinka? Tik Justinui Bieberiui. Ir tik dėl to, kad jis jau turi tiek pinigų, kiek jūs niekada gyvenime neuždirbtumėte net jeigu jums jie rūpėtų.
 
Aptempti
Skinny tipo džinsams privalomas aksesuaras – raktai, padžiauti ant kuo įspūdingesnės grandinės su dar įspūdingesnę sagtimi (pageidautina pirkta alpinizmo įrangos parduotuvėje, kad būtų pakankamai stambi) ir kabaliuojantys nuo diržo kilpos. Bet tai ne tiek keistas mados klyksmas, kiek būtinybė, nes raktų į tokių džinsų kišenę tiesiog fiziškai neįmanoma įgrūsti.
Moterų nuomone, tokius džinsus mūvi arba a) ištįsę džiūsnos, kurie daug valgo, taigi ir neteis savo damos, jeigu ta turės sveiką apetitą, nes juk visi turime teisę gyventi, kaip norime, ar ne? arba b) toli gražu ne džiūsnos, kurie irgi daug valgo ir taip pat gerbia moters apetitą, bet visiškai neima į galvą, kaip atrodo, nes pasitikėjimas savimi pas juos liejasi per kraštus.
Kam tinka? Bet kam, kas gali ramiu veidu vaikščioti gatvėmis įsispraudęs į dešrelių pakavimo audinį ir spjauna į tai, ką apie jį galvoja kiti žmonės.
Puoštomis kišenėmis
Tai gali būti absoliučiai bet kokie džinsai su nepagrįstai ir nepaaiškinamai didelėmis užpakalinėmis kišenėmis, kartais siekiančiomis kone šlaunų vidurį. Lyg to būtų negana, tos kišenės dažnai dar būna užsegamos milžiniškomis žvilgančiomis sagomis ir gausiai siuvinėtos baltais ar net (Viešpatie apsaugok) auksiniais siūlais.
Moterų nuomone, tokius džinsus mėgstantys vyrai daug pinigų išleidžia materialiems dalykams, kad tik neatrodytų prastuoliai, nors iš tiesų yra visiškai eiliniai.
Kam tinka? Absoliučiai niekam.
 
Apsmukę
Nežymiai ar priešingai – labai akivaizdžiai platėjantys apačioje džinsai, mados pasaulyje vadinami baggy bootcut, vyrų seniai pamėgti ir dažnai mūvimi prie nesukamšytų dryžuotų marškinių. Kartais ir jie patys būna marginti savotiškais dryžiais ar specialiai išblukinti viršutinėje šlaunų dalyje.
Moterų nuomone, tokius džinsus mūvintis vyras greičiausiai yra geras žmogus, bet širdyje taip niekada ir neišsikraustęs iš savo gimtojo kaimelio, net jei pats save laiko didmiesčio liūtu, pasaulio mačiusiu kosmopolitu.
Kam tinka? Paaugliams, besitrinantiems parke ant suolelių.
 
„Staliaus“
Kai pagalvoji apie plačius apsmukusius džinsus su persidengiančiomis kišenėmis ir visokiomis kilpelėmis, norom nenorom prisimeni amato žmones – jie tikrai nesiskųstų turėdami kur užsikišti plaktuką ar veržliaraktį.
Moterų nuomone, vyras tokiomis kelnėmis turėtų būti bent jau įpusėjęs 5-ąją dešimtį. Net jeigu ir atrodo jaunesnis, meluoja apie savo amžių – ir greičiausiai slapta žiūri „Duokim garo!“ įrašus.
Kam tinka? Tėtušiams.
 
Prigludę
Tokie džinsai tiesiog tinka jūsų kūnui: idealiai prigludę visose strategiškai svarbiose vietose gerindami formas, ilgindami kojas.
Moterų nuomone, vyrai tokiais džinsais atrodo it iš katalogo – ar ką tik nuo scenos nulipusios kantri muzikos žvaigždės. Jie patikimi, stabilūs, nepadarys gėdos viešumoje ir yra puikus pavyzdys kitiems savo giminės atstovams, nes supranta, kas jiems tinka.
Kam tinka? Visiems be išimties. Ir ne tik tinka, bet yra primygtinai rekomenduojama.
 
Trumpi
Cropped tipo džinsai – tai tarsi kapri kelnių ir flood tipo džinsų nesantuokinis kūdikis. Tik madingesnis ir stilistiškai pažangesnis, taigi ir labiau tinkamas dėvėti viešumoje.
Moterų nuomone, jei mūvite tokias kelnes, esate aktyvūs ir nebijote sušlapti kojų (taip pat ir tiesiogine prasme – nes džinsai juk nesiekia čiurnos). Taip pat mielai išbandote naujus dalykus, tad greičiausiai esate įdomus pašnekovas. Tėra vienintelė problema: tokius vyrus sunku „prisirišti“, nes jie nemėgsta įsipareigoti.
Kam tinka? Vyrams, nemėgstantiems sėdėti vietoje.
 
Balinti ir suplėšyti
Paprastai šviesiai mėlyni, tokie džinsai atrodo taip, tarytum kažkas pasidarbavo žirklėmis, skustuvu ir dar apipylė juos rūgštimi. Ir tokios kelnės šiuo metu pačios populiariausios Europoje.
Moterų nuomone, tokių džinsų gerbėjai – mieli, bet nepasižymintys ypatinga nuovoka. Jie skrajoja padebesiais, yra romantikai, santykiuose su dailiąją lytimi ieškantys švelnumo. Į pasimatymą pakvies ekspromtu, o tik paskui susimąstys, kuo nustebinti damą, – jei išvis susimąstys.
Kam tinka? Ekscentriškiems užsieniečiams – tik jiems toks pasirinkimas dar atleistinas.
 
Pasteliniai
Raudoni, blyškiai mėlyni, šviesiai rožiniai ir geltoni, net raštuoti – su mažyčiais drambliukais ar banginiukais.
Moterų nuomone, tokias kelnes dažniausiai mūvi turtingų šeimų atžalos, pratę prie privačių mokyklų, vasarnamių ant vandenyno kranto ir kelionių į pasaulio mados sostines savaitgaliais apsipirkti. Vyras pastelinės spalvos džinsais greičiausiai gyvenime nėra nė vienos sunkiai dirbęs, bet jau nuo mokyklos baigimo dienos turėjo šūsnį solidžių pasiūlymų, nes turtingas ir stilingas dar nereiškia, jog kvailys.
Kam tinka? Bet kam. Tačiau griežtai tik vasarą.
 
Džinsiniai šortai
Taip, tokie iki kelių. Ar dar blogiau – žemiau kelių.
Moterų nuomone, tokiam drabužiui apibūdinti nėra net žodžių.
Kam tinka? Jokiam žmogui jokiomis aplinkybėmis.
 
 
  

Žymos: džinsai, charateris

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbas du naujieji rusai:
– Klausyk, o kodėl tu už mano mersą sumokėjai? Manai, kad aš skurdžius?
– Ne... Tu gi už kavą mokėjai!