Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-19

Kodėl santuokinis gyvenimas vyrams eina į kūną

  
Kodėl santuokinis gyvenimas vyrams eina į kūną Susituokusiųjų kūno masės indeksas (KMI) yra didesnis.

Viengungio gyvenimas, žinoma, turi trūkumų – pietūs iš šaldiklio, neskalbtos kojinės ir panašiai, – tačiau pranašumų irgi yra. Vieną jų kaip tik ir išskyrė Jungtinės Karalystės Batho universiteto tyrėjai, dar sykį patvirtinę, jog santuoka vyrus gali storinti.

Pasinaudoję daugiau nei 8 000 vyriškių (kažkodėl iš JAV) duomenimis, mokslininkai nustatė: susituokusiųjų kūno masės indeksas (KMI) yra didesnis ir sveria jie maždaug 1,4 kg daugiau nei jų nevedę bendraamžiai. Dar daugiau: didžiausia rizika priaugti svorio tyko jaunavedžių ir ką tik tėvais tapusių vyrų – tiek per medaus mėnesį, tiek pirmaisiais mėnesiais po kūdikio gimimo vyro KMI padidėja.
Kodėl taip nutinka, specialistų manymu, priežastys visuomet yra tos pačios: vedę vyrai, žmonų prižiūrimi, reguliariau maitinasi, dažniau pietauja pas giminaičius – pavyzdžiui, uošvę, – ir nebejaučia spaudimo išlikti geros fizinės formos, nes jau yra susiradę porą.
 
Tiesa, be vestuvių ir krikštynų, yra vyrų gyvenime ir daugiau įvykių, galinčių paskatinti antsvorio atsiradimą:
 
Paaukštinimas pareigose. Kai darbai ir taip vos sutelpa į penkias (jeigu pasiseka) savaitės dienas, papildoma atsakomybė gali priversti pradėti kaupti kilogramus. Pernai atliktas tyrimas atskleidė, kad vyresni kaip 50-ies žmonės, dirbantys mažiausiai 9 valandas per dieną, yra labiau linkę į nutukimą. „Business Insider“ duomenimis, didesnė atsakomybė lemia ir didesnį KMI, todėl maždaug pusė darbe asmenų, paskirtų į vadovaujančias pareigas, priauga svorio.
 
Atostogos. Jos nepaprastai naudingos mūsų psichinei sveikatai, tačiau, kaip rodo mokslininkų surinkti duomenys, poilsiaudami ir keliaudami mes galime priaugti iki 3 kg. Dar blogiau: įprotis valgyti ir gerti nesivaržant, įgytas per atostogas (nes juk reikia bent kartą per metus save palepinti!), gali „neatlipti“ ir iš jų sugrįžus. Net ir gydytojai įspėja, jog per atostogas mes sugebame savo organizmui pridaryti tokios rimtos žalos per tokį trumpą laiką, kad jokie keliaujant patiriami fiziniai krūviai su ja nebesusidoroja.
30-asis gimtadienis. Sulaukus tokio amžiaus organizmas pradeda per dieną sudeginti maždaug penkiomis kalorijomis mažiau. Per artimiausią dešimtmetį tai virsta 2 kg su trupučiu antsvorio.
 
Sulėtėjusi medžiagų apykaita paprastai reiškia, kad mes nebegalime valgyti tų pačių patiekalų, kaip jaunystėje, ir manyti nepriaugsiantys svorio.
 
 
  

Žymos: Santuoka, Viršsvoris, Vyrai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kai už buratino nugaros užsitrenkė kameros durys, teisėjas palaimingai atsiduso:
– Na va, pagaliau pasodinau medį...