Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   elegancija.eu   |   2015-05-02

Mada keičiasi. Juoda išlieka

  
Mada keičiasi. Juoda išlieka Visi nori būti Juodaisiais misteriais.
Visi nori būti Juodaisiais misteriais.

„Mada keičiasi. Stilius yra amžinas.“ Tai – Coco Chanel žodžiai, ir čia jau nieko nei pridėsi, nei atimsi. Kaip ir kalbėdamas apie juodą spalvą – mados keičiasi, o juoda spalva madinga visada.

Tai –aiški spalva. Ji lieknina. Ji yra stilinga ir nepaklūstanti laikmečio reikalavimams. Ji vienodai tinka tiek jaunam, tiek senam. Juoda spalva visada reiškia valdžią, galią, įmantrumą, formalumą, eleganciją, turtą, paslaptį, anonimiškumą, gilumą. Juoda tiko tiek anarchistams, tiek bolševikams, tiek esesininkams. Juoda yra iškilminga ir prabangu, tai karališkųjų priėmimų ir Oskaro teikimo ceremonijų spalva. Nes juoda spalva aprangoje, kaip ir juodas humoras pokalbyje, yra ir bus intelektualo požymis.
Juoda turbūt yra vienintelė spalva, kuria nuspalvintą apdarą rasite kiekvieno padoriojo pasaulio vyro garderobe. Net nepriklausomai nuo amžiaus – nuo juodų batų iki cilindrų – ar dizainerio sukurtame jaunatviškame apdare, ar rengiantis atsiimti Nobelio premiją – juoda visada su mumis.
 
Paradoksalu, bet juoda netgi nėra tokia praktiška spalva, kaip teigia visuotinai priimtina legenda.
Juoda blogai dera su mėlyna ir ruda – kitomis dviem pagrindinėmis vyriško garderobo spalvomis. Juoda spalva taip pat yra tepi. Juodų drabužių ilgaamžiškumas irgi tėra tik mitas. Atlikus tyrimus, dėl kokių priežasčių žmonės apskritai išmeta savo drabužius, nustatyta, kad dviem trečdaliais atvejų juodi drabužiai yra išmetami būtent dėl susidėvėjimo, nublukimo, tuo tarpu kitų spalvų drabužius žmonės dažniausiai išmeta dėl to, kad „išeina iš mados“, „man netinka“ arba „nenaudojama“. Tai reiškia, kad gyvenime juoda yra naudojama dažniausiai, nors toli gražu ne dėl praktiškumo.
 
Tiesiog juoda spalva yra pati mistiškiausia ir pati galingiausia, ypač kai siekiama pademonstruoti tokius dalykus kaip valdžia, turtas, įtaka ar paslaptingumas. Atsimenate banditų dialogą Quentino Tarantino filme „Pasiutę šunys“? Išdalijus slapyvardžius-spalvas, misteris Purpurinis (Stevie Buscemi) klausia vadeivos Džo: „Kodėl mes negalime patys sau pasirinkti spalvų“? Ir į tai Džo atsako, kad šitai jau bandyta: „Visi nori būti Juodaisiais misteriais“. Augalai, siekdami patraukti pasaulio dėmesį, dažosi ryškiomis spalvomis, o žmonės velkasi juodai.
 
 
  

Žymos: Mada, Vyrams, Apranga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?