Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sergejus Stonkus   |   2017-04-09

„Pagani Huayra Roadster“: legenda atgimsta be stogo!

  
„Pagani Huayra Roadster“: legenda atgimsta be stogo! „Pagani Huayra Roadster“ yra galingesnis, lengvesnis ir lengviau valdomas
„Pagani Huayra Roadster“ yra galingesnis, lengvesnis ir lengviau valdomas.

Superautomobilių gamintojas Horacio Pagani pabrėžia, kad šis rodsteris – kur kas daugiau nei tik senasis „Pagani Huayra“ be stogo. Anot jo, tai visiškai naujas automobilis, net jei vadinasi kaip senasis ir yra panašus į garsųjį kupė su „žuvėdros sparnais“.

Pavyzdžiui, nors mašiną varo tas pats „Mercedes-AMG“ V-12 variklis, 2017-ųjų „Pagani Huayra Roadster“ yra galingesnis, lengvesnis ir lengviau valdomas – visa tai užtikrina naujos technologijos ir naujos medžiagos.
Iš viso bus surinkta šimtas rodsterių. Po 2,4 mln. JAV dolerių už kiekvieną. Bet net jei turite atliekamų puspenkto milijono, apie naujutėlį „Pagani“ galite nė nesvajoti – visos šios mašinos jau užsakytos.
Įdomu, kad rodsterio projektas gimė dar 2010 metais, tačiau nutrauktas ir 2013-aisiais vėl pradėtas nuo pradžių. Kūrėjų komanda savo šūkiu pasirinko vieną žodį – „la bellezza“. Grožis.
 
Kiekvienas „Pagani Huayra Roadster“ elementas buvo kuriamas tam, kad optimizuotų aerodinamines automobilio savybes – įskaitant ir naujutėlę priekinę dalį, galinį difuzorių, platesnes ratų arkas ir, žinoma, naujas duris bei stogo konstrukcijas. Be to, rodsteris išsaugojo nuimamus kupė aerodinaminius elementus, iš jų du priekinius ir du galinius skydelius, reikalingus prispaudimo jėgai palaikyti.
Viskas pagaminta iš anglies pluošto su trupučiu titano ir plieno ten, kur reikia.
 
Vienas pagrindinių „Pagani“ konstruktorių tikslų buvo padaryti rodsterį lengvesnį nei kupė. Ir jiems pavyko: „sausas“ mašinos svoris – 2 822 svarai – yra 176 svarais mažesnis.
 
„Pagani Huayra Roadster“ kūrėjai siūlo du stogo transformavimo būdus: anglies pluošto dangtį su didžiuliu stiklo skydu, kurį uždėjęs vairuotojas jausis tarsi važiuotų kupė, ir audiniu dengtą anglies pluošto rėmą (pastarąjį galima laikyti automobilyje ir pasinaudoti subjurus orui).
V-12 variklis – M158 twin-turbo, 754 AG, 6 litrų darbinio tūrio ir sukurtas specialiai „Pagani“. Pavarų dėžė – automatizuota septynių pakopų, pagaminta sportinius automobilius aprūpinančios „Xtrac“ inžinierių. H. Pagani tvirtina, kad ši pavarų dėžė 40 procentų lengvesnė nei naudotoji pirmosios kartos „Huayra“ automobiliuose.
 
Negalima nepaminėti ir ratų. Priekyje jie 20 colių skersmens, gale – 21 colio ir apauti „Pirelli“ specialiai sukurtomis „P Zero Corsa“ padangomis, užtikrinančiomis sunkiai įtikimą 1,80 g šoninį sukibimą. Argi ne fantastika? Kita vertus, už tokią sumą...
 
 
  

Žymos: Automobiliai, Naujovės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.