Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sergejus Stonkus   |   2017-03-03

Penki pliusai, kad esate vyras

  
Penki pliusai, kad esate vyras
© Created by Pressfoto - Freepik.com
Vyrų organizme gerokai daugiau riebalus deginančių fermentų.
Vyrų kairysis smegenų pusrutulis – tas pats, atsakingas už loginį mąstymą, – yra didesnis nei moterų.

Būti stipriąja lytimi kartais sunki pareiga. Užtat turinti labai daug pliusų. Kalbame net ne apie tai, jog vyrams nereikia simuliuoti orgazmų, ir ne apie tai, kad tėvystė mums prieinama iki gilios senatvės, o moterys jau po 50-ies retai kada tampa motinomis.

Yra daugiau teigiamų fiziologinių aspektų, kuriais vyrai skiriasi nuo moterų.
Ilgiau nedžiūva smegenys
 
Liūdnas faktas: įžengus į šeštąją dešimtį mūsų smegenys pradeda netekti svorio. Tačiau vyrams šis procesas ne toks ryškus, kaip moterims. Be to, amžiaus nulemti pokyčiai prasideda skirtingose smegenų srityse.
 
Suomių ir britų tyrėjų komanda išsiaiškino, kad vyrams smegenys pirmiausia pradeda trauktis kaktos ir smilkinio skiltyse, atsakingose už emocinę bei pažintinę funkcijas. Moterims gi labiau susitraukia pagumburis ir momeninė skiltis, dalyvaujančios atminties, erdviniuose, vizualiniuose procesuose. Būtent dėl to vyresnio amžiaus vyrams dažniau diagnozuojama Parkinsono liga, moterims – Alcheimeris.
 
Be to, vyrų kairysis smegenų pusrutulis – tas pats, atsakingas už loginį mąstymą, – yra didesnis nei moterų, ir mūsų pagumburis gerokai stambesnis (o ši smegenų dalis, be kita ko, yra atsakinga už seksualumą).
 
Didesnė raumenų masė
 
Mes jų turime maždaug 40 procentų daugiau nei damos. Dėl to vyrams daug lengviau ištreniruoti ir pilvo preso raumenis, ir įsitaisyti įspūdingus bicepsus. Riebalus sudeginti mums irgi paprasčiau bei greičiau. Ir pirmiausia dėl to, kad mūsų suvartotos kalorijos keliauja tiesiai į raumenų masę, o ne į riebalinį audinį, kaip moterims.
Kas tas celiulitas?
 
Riebalinių ląstelių kiekis vyrų ir moterų organizme vienodas. Bet štai jų kokybė arba, tiksliau, dydis – toli gražu. Ir fermentų funkcionavimo mechanizmas taip pat nepanašus.
 
Vyrų organizme gerokai daugiau riebalus deginančių fermentų, o riebalinės ląstelės ne tokios stambios. Dėl to stipriajai lyčiai nežinoma tokia bėda, kaip celiulitas, riebalus deginti paprasčiau, jų sukaupti – sudėtingiau. Iš čia dar vienas milžiniškas buvimo vyru pliusas: mes galime daugiau valgyti! Vyrų organizme 20 procentų daugiau skysčių nei moterų, mūsų medžiagų apykaita spartesnė, taigi mums reikia vidutiniškai 700 kalorijų daugiau.
 
Galime ilgiau naktinėti
 
Kanadiečiai mokslininkai nustatė, jog moterų biologinis laikrodis skuba ir vyrų vidinį laikrodį lenkia net dviem valandomis. Tai reiškia, kad mes galime eiti miegoti vėliau ir vis tiek nubusti žvalūs kaip vyturėliai. O moterims užsisėdėjus iš vakaro ne tik būna sunkiau užmigti, bet ir nubunda jos neišsimiegojusios, irzlios – turbūt nereikia nė pasakoti.
 
Mažiau raukšlių
 
Vyrų oda nuo moterų skiriasi daugybe atžvilgių. Pavyzdžiui, mūsiškė yra 15–25 procentais storesnė, ir viršutinis jos sluoksnis tvirtesnis. Vyrų kraujotaka intensyvesnė, dėl to oda atrodo tamsesnė. Joje daugiau melanino, taigi įdegame greičiau už damas.
 
Tačiau svarbiausia, kad vyrai turi gerokai daugiau kolageno – vadinasi, mažiau raukšlėjamės, o ir strijų mums beveik nepasitaiko.
 
Kita vertus, vyrų oda turi daugiau riebalinių bei prakaito liaukų, dėl to berniukai labiau linkę į jaunatvinius spuogus, o suaugę vyrai kamuojasi dėl odos uždegimų, aknės, blizgančios veido odos.
 
Įdomūs faktai
 
▪ Vidutinio statistinio vyro barzda per metus užauga 13,75 cm, tad jeigu niekada nesiskustumėte, per gyvenimą galėtumėte užsiauginti maždaug 8 m ilgio veido puošmeną.
▪ Vyro širdis susitraukia vidutiniškai 70 kartų per minutę, moterų – 80.
▪ Tarp vyrų dukart daugiau kairiarankių.
▪ Vyrų kūno temperatūra vidutiniškai 0,2 laipsnio aukštesnė nei moterų.
▪ Vyrų labai žemas skausmo slenkstis. Jeigu stipriosios lyties atstovai galėtų gimdyti, tai greičiausiai... negalėtų – mirtų nuo skausmo šoko.
  

Žymos: vyrai ir moterys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.