Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-16

Vėjas galvoje - įsivaizduokite motociklą, varomą ne vien tradiciniais degalais

  
Vėjas galvoje - įsivaizduokite motociklą, varomą ne vien tradiciniais degalais „Honda CB4 Interceptor“

Sunku patikėti, bet „Honda“ iš tiesų eksperimentuoja su vėjo energija: naujausiame šio gamintojo motociklo modelyje būtent vėjas užtikrina informacinės įrangos darbą.

Neseniai Milane, Italijoje, vykusioje tarptautinėje motociklų parodoje EICMA pristatytas „Honda CB4 Interceptor“ dviratis turi pagrindinį žibintą, kurio apsauginė danga kartu atlieka ir vėjo tunelio funkciją.
Tiesa, CB4 ne visai tikras motociklo konceptas. Tai koncepcinė platforma, kas reiškia, jog vienintelė šios transporto priemonės egzistavimo paskirtis – įvairių dizaino elementų bei technologijų prototipų testavimas. Taigi kad ir kaip kietai šis motociklas atrodytų, apie jokius terminus, datas ir serijinę ar vienetinę gamybą kol kas nė nekalbama.
 
„Honda CB4 Interceptor“ sukonstravo „Honda“ tyrimų bei plėtros padalinys Romoje. Originalus motociklo konceptas buvo pristatytas EICMA dar 2015 metais. 2017-ųjų versija išlaikė tą pačią dizaino temą, tačiau prie sportinių motociklo elementų prisidėjo „endurance“ tipo mašinoms būdingų bruožų. Taip, sukryžminę „cafe racer“ ir „enduro“ stilius, „Honda“ inžinieriai išbūrė dėmesį prikaustantį gražuolį. Kad motociklas visiškai juodas ir matinis, jam taip pat nekenkia.
 
Grįžtant prie labiausiai stebinančios šios hondos detalės, ja, be jokios abejonės, reikėtų vadinti centrinį LED žibintą supantį turbininį ventiliatorių. Motociklui važiuojant, jis sukasi ir gamina kinetinę energiją, kuri maitina ant degalų bako įtaisytą jutiklinį ekraną. Pastarajame vairuotojas gali rasti skaitmeninius žemėlapius navigacijai, pasinaudoti telefono funkcija bei prisijungti prie kitų elektroninių prietaisų.
 
Jokių paaiškinimų, kaip tiksliai vėjo energijos sistema veiktų tikruose motocikluose, kol kas nepateikiama. Bet, sprendžiant iš visko, turėtų būti kažkoks energijos kaupiklis, antraip informacinis ekranas užgestų kas sykį motociklui sustojus.
Beje, „Honda“ inžinieriai ne vieninteliai, pritaikę vėjo turbiną. Futuristinių motociklų kūrėja „Bandit9 Motorcycles“ savo ribotos serijos L-Concept motocikle panašų ventiliatorių sumontavo aplink variklį, kad šis aušintų 1967 metų 125cc „Honda Supersport“ motorą.
 
 
 
  

Žymos: motociklai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyrai du kartus savo gyvenime nesupranta moterų – prieš vestuves ir po vestuvių.