Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Margarita Narvydaitė   |   2010-07-28

Abiturientai renkasi Darbo biržą

  
Abiturientai renkasi Darbo biržą

Pasibaigus pirmai stojimų į šalies aukštąsias mokyklas karštinei paaiškėjo, jog daugiau kaip 7 tūkst. šiemet mokyklas baigusių jaunuolių nepanoro papildyti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų gretų.

Pirminiais duomenimis, iš daugiau kaip 35 tūkst. abiturientų į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų studijuoti nepateikė 7332 stojantieji.
 

Priežastis būtų galima tik spėlioti. Gal daugelis nusprendė rinktis profesines studijas, gal metus padirbėti ir galutinai nuspręsti, su kokia specialybe nori sieti savo ateitį. Vis dėlto labiau tikėtina, kad šie žmonės nutarė rinktis studijas ne Lietuvos aukštosiose mokyklose.
 
Jaunimo darbo centro vedėja Jolanta Skirmantienė sakė: „Šiuo metu padaugėjo abiturientų, kurie nori būti registruoti darbo biržoje: vieni nusprendė studijas pradėti kitais metais ir nori patekti į profesinio mokymo kursus, kiti registruojasi vien dėl to, kad nereikėtų mokėti sveikatos draudimo mokesčio. Birželio pabaigoje sulaukėme besiregistruojančių absolventų, o dabar daugiausia dėmesio tenka skirti abiturientams.“

Pasak pašnekovės, besikreipiančių į įdarbinimo įstaigą jaunų žmonių skaičius šiemet ypač išaugo: „Į mus šiemet, palyginti su praėjusias metais, kreipėsi net keturis kartus daugiau absolventų ir abiturientų. Šių metų liepos 1 d. Vilniaus darbo biržoje buvo registruoti 1099 absolventai, o iš viso 9938 jaunuoliai iki 25 metų. Didelė problema yra neturintys kvalifikacijos jauni žmonės – tokių net apie 60 proc.“
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyrai du kartus savo gyvenime nesupranta moterų – prieš vestuves ir po vestuvių.