Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Lrt.lt ir Tiesa.com inf,   |   2012-01-09

Alkoholio pardavimų po 22 val. įstatymo pataisos nesustabdė

  
Alkoholio pardavimų po 22 val. įstatymo pataisos nesustabdė Teoriškai Lietuvoje po 22 val. alkoholio išsinešimui nusipirkti negalima.

Įsigaliojus draudimui, ir toliau dalis barų ir restoranų naktį pardavinėja alkoholį išsinešti. Tai rodo Lietuvos radijo žurnalistų atliktas eksperimentas Vilniuje ir Kaune. Nuo sausio 1-osios viešojo maitinimo įstaigos naktį turi parduoti tik atidarytus alkoholinių gėrimų butelius bei neleisti žmonėms jo išsinešti.

Sostinėje šeštadienio naktį aplankius keliolika vadinamųjų naktinių parduotuvių, aiškėja, kad iš beveik visų išsinešti alkoholį nėra jokių kliūčių: apsaugos darbuotojų nėra, o pardavėjai su buteliu rankoje išeiti nedraudžia.
Taip pat pastebėta, kad maždaug pusėje barų galima nusipirkti alkoholio uždaroje taroje. Kai kuriuose iš jų tik vaizduojama, kad buteliai atidaromi. Pavyzdžiui, pardavėjai iš tiesų atsuka plastikinį alaus butelį, tačiau kamštelį palieka. Buvo ir tokių vietų, kai pardavėjo paprašius parduoti uždarytą tarą, jie taip ir padarydavo.
 
Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujas Alkoholio kontrolės įstatymas, kuris viešojo maitinimo įstaigoms nuo 22 iki 8 valandos draudžia pardavinėti alkoholį uždarytoje taroje ir jį išsinešti žmonėms. Taip tikimasi sumažinti alkoholio vartojimą.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Aš iš tiesų labai sunerimau, kai prie įvažiavimo į kapines kelininkai pastatė ženklą: „Vienpusis eismas“.