Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Dominykas Griežė   |   Tiesa.com, alfa.lt   |   2019-07-10

Anglijoje reketu pagarsėjęs lietuvis Vilniuje įkūrė prostitučių tinklą, kuriame dirbo narkomanės

  
Anglijoje reketu pagarsėjęs lietuvis Vilniuje įkūrė prostitučių tinklą, kuriame dirbo narkomanės
© facebook nuotrauka

Keliolika teistumų turintis Rimas Vilkevičius 2013-aisiais sužibo Didžiosios Britanijos dienraščiuose, kai buvo nuteistas su keliais kitais lietuviais dėl smurto ir reketo. Į tėvynę sugrįžęs vyras taip pat užsiėmė nusikaltimais – Vilniuje užsiėmė sąvadavimu, po savo sparnu priglaudęs dvi prostitutes.

istumų turintis Rimas Vilkevičius 2013-aisiais sužibo Didžiosios Britanijos dienraščiuose, kai buvo nuteistas su keliais kitais lietuviais dėl smurto ir reketo. Į tėvynę sugrįžęs vyras taip pat užsiėmė nusikaltimais – Vilniuje užsiėmė sąvadavimu, po savo sparnu priglaudęs dvi prostitutes.

Už sąvadavimą prostitucijai ir pelnymąsi iš seniausios pasaulyje profesijos, taip pat už kitus nusikaltimus R. Vilkevičiui teks grįžti už grotų. Nuo 2013-ųjų R. Vilkevičius buvo geriau žinomas ne Lietuvoje, o Didžiojoje Britanijoje.

Vyras su dar trimis tautiečiais buvo nuteistas už tai, kad mušė kitą lietuvį, reikalavo 10 tūkst. svarų sterlingų, o jų negavę žadėjo supjaustyti į gabalus. Šis įvykis buvo nušviestas įvairiose Didžiosios Britanijos žiniasklaidos priemonėse.

Vienų metų laisvės atėmimo bausme tuomet nuteistas R. Vilkevičius vėliau grįžo į Lietuvą, tačiau čia toliau užsiėmė nešvariais darbais – ėmė pelnytis iš Vilniaus stoties rajone dirbusių prostitučių.

Bylos duomenimis, vyras nuo 2017 m. pradžios iki 2018 m. pradžios viename skelbimų portale skelbdavo skelbimus apie merginų teikiamas seksualines paslaugas, atsiliepdavo telefonu į klientų skambučius ir užsiėmė visu organizaciniu darbu: cituojant bylą, „paskirstydavo užsakymus, informuodavo merginas, kada ir kokiu adresu reikės vykti pas klientą, iškviesdavo taksi arba nuveždavo pats automobiliu bei surinkdavo iš merginų pinigus, gautus iš klientų už prostitucijos paslaugas, iš kurių dalį panaudodavo nupirkdamas joms narkotinių medžiagų, o likusius pasiimdavo“.

Nustatyta, kad nusikaltėliui dirbo mažiausiai dvi prostitutės – viena iš jų R. Vilkevičiui per kelis mėnesius uždirbo apie 600–700 eurų, o kita maždaug per metus – apie 3 tūkst. eurų. Dėl pinigų būta ginčų – sąvadautojas buvo nuteistas ir už savivaldžiavimą, kai smūgiu į veidą privertė vieną iš merginų grąžinti jam 20 eurų skolą.

R. Vilkevičiaus namuose buvo rasta ir įvairių rūšių narkotikų – metadono, karfentanilio ir amfetamino. Iš pradžių nusikaltėlis neigė savo kaltę, teigė, kad jam dirbusios merginos yra narkomanės ir jį apkalba. Tačiau vėliau R. Vilkevičius savo kaltę pripažino. Vyras paaiškino, kad nukreipdavo merginas pas klientus, spręsdavo jų problemas, duodavo pasinaudoti savo telefonu, taip pat atsiliepdavo į klientų skambučius, iškviesdavo taksi nuvykti pas klientus.

R. Vilkevičius pripažino, kad palydėdavo merginas pas klientus, kai seksualinės paslaugos buvo teikiamos visą naktį. Tokiu atveju merginos bijodavo, kad klientas vėliau gali neatsiskaityti, todėl jis iš anksto paimdavo atlygį. Anot nusikaltėlio, jam tekdavo maždaug 30 proc. viso uždarbio.

R. Vilkevičius taip pat patvirtino, jog stoties rajone dirbo daug nuo kvaišalų priklausomų prostitučių, iš kurių jis pelnydavosi paskolindamas pinigų, priimdamas gyventi savo bute, parūpindamas klientų ir imdamas už tai pinigus. Vėliau teisme vyras vėl pakeitė parodymus, teigdamas, kad tik kartais nukreipdavo prostitucija besiverčiančias merginas pas klientus, o šios jam atsilygindavo nupirkdamos narkotikų.

R. Vilkevičius pripažino, kad vartojo narkotikus, tačiau teigė, kad pats jų merginoms niekada nepirkdavo – tai jos jam parūpindavo narkotinių medžiagų. Šių metų balandį Vilniaus apygardos teismas R. Vilkevičių nuteisė kalėti pustrečių metų, taip pat konfiskavo visas iš prostitucijos gautas pajamas – 3620 eurų. Tačiau vyras apskundė nuosprendį apeliaciniam teismui.

R. Vilkevičius teigė, kad jį nuteisusi teisėja buvo šališka jo atžvilgiu, labiau atsižvelgė į prostitutėmis dirbusių moterų, kurios nuolatos vartojo narkotikus, parodymus. Nuteistasis taip pat teigė, kad nuo narkotikų nuolatos apsvaigusios moterys davė nenuoseklius parodymus, buvo paveiktos pareigūnų.

Tačiau R. Vilkevičiaus kaltę įrodė liudytojų parodymai. Viena iš apklaustų moterų teigė, kad R. Vilkevičiui dirbti galėjo ar bent jo bute gyveno ir daugiau prostitučių. R. Vilkevičius iš kai kurių moterų esą pasiimdavo netgi visą uždarbį, taip pat buvo žiaurus ir linkęs smurtauti – jėga reikalaudavo susimokėti, kartą netgi reikalavo prostitučių pasidalyti iš kliento pavogtais pinigais.

R. Vilkevičiaus skundą išnagrinėję Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai nutarė, kad vilnietis buvo nepagrįstai nuteistas už savivaldžiavimą, kai jėga iš vienos merginos išsireikalavo 20 eurų „skolą“ – šie veiksmai, anot teisėjų, taip pat turėtų būti kvalifikuojami kaip pelnymasis iš prostitucijos.

Apeliacinis teismas sušvelnino R. Vilkevičiui paskirtą bausmę trimis mėnesiais – iš viso nuteistajam teks kalėti 2 metus 3 mėnesius.
  

Žymos: Narkotikai, Nusikaltimai, Anglijos lietuviai, Prostitucija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.