Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-04-26

Apsidraudusieji dar gali susigrąžinti permokėtus mokesčius

  
Apsidraudusieji dar gali susigrąžinti permokėtus mokesčius Susigražinti mokesčių permoką dar nevėlu.

Draudikai primena, kad turintys gyvybės draudimo sutartis gyventojai gali suskubti pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti iki 15 proc. per metus sumokėto GPM. Tai padaryti jie turėtų iki gegužės 2 dienos.

„ERGO Life Insurance“ SE Draudimo departamento direktorė Aistė Rudžinskytė teigia, kad valstybė skatina savarankišką ilgalaikį taupymą, todėl pasirinkusiems investicinį, tradicinį kaupiamąjį gyvybės draudimą, studijų draudimą taiko GPM lengvatą.
Jeigu gyvybės, studijų draudimo įmokos siekia iki 25 proc. gyventojo apmokestinamųjų pajamų, deklaruojant pajamas galima susigrąžinti iki 15 proc. per metus sumokėto GPM.
 
Ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, kad svarbu įvertinti draudimo sutarties sąlygas, kad būtų galima maksimaliai išnaudoti valstybės teikiamas lengvatas. „Pasitaiko, kad gyventojai, mokantys gyvybės draudimo įmokas pagal sutartį, sudarytą sutuoktinio naudai, nežino, kad jie deklaravę pajamas taip pat gali susigrąžinti permokėtą GPM“, – pasakoja A. Rudžinskytė. Ji taip pat pastebi, kad apdraustam vaikui sulaukus pilnametystės, vertėtų peržiūrėti draudimo sutarties sąlygas ir apgalvoti, ar nebūtų tikslinga pakeisti naudos gavėją draudimo termino pabaigoje į save ar sutuoktinį.
 
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikeli ryte ir matai užrašą: „nuo rytojaus pradedu sportuoti“. Ir galvoji „kaip gerai, kad

rytoj, o ne šiandien“.