Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-06-27

Ar dviguba pilietybė bus įteisinta ir kaip greitai, paaiškės rudenį

  
Ar dviguba pilietybė bus įteisinta ir kaip greitai, paaiškės rudenį
© Irmantas Gelūnas/15min/BNS
Dvigubos pilietybės nori šimtai tūkstančių lietuvių.
Seimas nenuleidžia rankų dėl dvigubos pilietybės įstatymo.

Seimas ir toliau ieško kelių, kaip įteisinti dvigubą pilietybė, kad nereiktų organizuoti referendumo. Vienas tokių kelių – specialaus įstatymo priėmimas Seime. Tačiau tam prieštarauja kai kurie Konstitucijos ekspertai.


Antradienį seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis išaiškintų, ar įstatymu galima įtvirtinti teisę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo į Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalis išvykusiems Lietuvos piliečiams.
Tai ypač aktualu užsienyje gyventantiems lietuviams, kurie vadinami naujosios kartos emigrantais. Žmonės piktinasi, kad negalėdami turėti dvigubos pilietybės jie ir jų vaikai atsisakys lietuviškų pasų.
 
Šimtas Seimo narių balsavo už kreipimąsi, kuriame pabrėžiama, jog po Lietuvos įstojimo į ES išaugusi emigracija ir padidėjęs mišrių santuokų skaičius sudaro prielaidas koreguoti iki šiol itin griežtą konstitucinę doktriną.
 
Kaip BNS sakė KT pirmininkas Dainius Žalimas, Teismas išaiškinimą turėtų pateikti rugsėjo mėnesį.
 
Ankstesniuose KT išaiškinimuose teigta, kad dvigubą pilietybę smarkiai plėsti galima tik referendumu pakeitus Konstituciją. Dvigubos pilietybės šalininkai nerimauja, kad į referendumą neateitų pakankamai žmonių.
 
Lietuviai pritaria dvigubai pilietybei
 
Konstitucinio Teismo pozicijos paprašę parlamentarai atkreipė dėmesį, kad ir pagal dabartinį reglamentavimą dvigubą pilietybę turi per 22 tūkst. žmonių. Politikų teigimu, tai neatitinka oficialios politikos, kad dviguba pilietybė turi būti ypač retos išimtys, bet ne paplitęs reiškinys.
Iniciatyvą įteisinti dvigubą pilietybę paskatino nerimas, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES D. Britanijos lietuviai gali pradėti masiškai siekti britiškų pasų, ir taip netekti Lietuvos pilietybės. Šiuo metu D. Britanijoje gyvena apie 200 tūkst. lietuvių.
 
Naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT balandį atlikta apklausa parodė, kad 60 proc. Lietuvos gyventojų pritaria, jog naujosios kartos emigrantams būtų leidžiama turėti dvigubą pilietybę.
 
 
 
  

Žymos: Emigrantai, Dviguba Lietuvos pilietybė, D. Britanijos lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Per dykumą bėga šuo ir murma:
– Jeigu nerasiu medžio, apsisisiosiu...