Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-01

Ar emigrantai balsuos Lietuvos seimo rinkimuose?

  
Ar emigrantai balsuos Lietuvos seimo rinkimuose?
© jphotostyle.com
Kol kas iš užsienyje gyvenančių lietuvių balsuoti ruošiasi tik keturi tūkstančiai.
Balsavimas atstovybių patalpose prasidės nuo rugsėjo 27 d. ir baigsis rinkimų dieną ne vėliau kaip 20 val. Lietuvos laiku.

Užsienyje gyvenantys lietuviai vangiai registruojasi Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninėje sistemoje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė, kad kol kas emigrantai labai vangūs. Manoma, kad rudenį vyksiančiuose rinkimuose į seimą jų dalyvaus ypač mažai.

Daugiausiai rinkėjų užsiregistravo balsavimui Jungtinėje Karalystėje (945), atstovybėse JAV (490), ambasadose Belgijoje (453), Vokietijoje (374), Danijoje (234), Norvegijoje (210) ir Airijoje (199).
Nuo šių metų gegužės pradžios iki rugpjūčio 31 d. VRK duomenimis, rinkėjo registracijos prašymus balsuoti Seimo rinkimuose yra pateikę 4 102 Lietuvos Respublikos piliečiai. 2012-aisiais metais minėtoje sistemoje buvo užsiregistravę gerokai daugiau žmonių – virš 17 tūkst, o tai net 77 proc. daugiau nei šiemet.
 
Visi norintieji balsuoti užsienyje šiais metais spalio 9 d. Seimo rinkimuose, turi registruotis iš naujo – net ir tie rinkėjai, kurie nuolat gyvena užsienyje ir jau buvo įtraukti į užsienyje balsuojančių rinkėjų sąrašus praėjusiuose rinkimuose ar referendumuose.
 
Balsuoti atstovybių patalpose bus galima likus ne mažiau kaip 10 dienų iki spalio 9 dienos. Visose atstovybėse balsuoti bus galima iki keturiu valandų per šių įstaigų darbo dieną.
 
Balsavimas atstovybių patalpose prasidės nuo rugsėjo 27 d. ir baigsis rinkimų dieną ne vėliau kaip 20 val. Lietuvos laiku.
 
 
  

Žymos: Rinkimai, Seimas, Emigrantai, rinkėjai, Balsavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ateina jaunas vyrukas išpažinties ir sako kunigėliui:
– Oi, kunigėli, nusidėjau! Net nežinau, kaip čia jums pasakyti.
– Sakyk, sūneli, kas yra, ir nebijok – viskas liks tik tarp mūsų!
– Kunigėli, mergą išvedžiau iš kelio...
– Taigi labai gerai, sūnau, nes dar būtų mašina suvažinėjus! – atsako patenkintas kunigėlis.