Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Vilis Normanas   |   2010-05-08

Ar laisva Lietuvos spauda?

  
Ar laisva Lietuvos spauda?

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje spaudos laisvė tokia pat, kaip JAV ir Čekijoje. Tarp 195 šalių Lietuva kartu su kitomis valstybėmis užima 24–27 vietas.

class="Apple-style-span" style="line-height: 19px; ">„Freedom House“ ataskaitoje už praėjusius metus Lietuvai suteikta 18 punktų. Kuo mažiau punktų valstybei skiriama vertinant spaudos laisvę, tuo toje šalyje žiniasklaidos padėtis geresnė.

Nors Lietuvoje dažnai girdima priekaištų dėl blogos žiniasklaidos padėties, vis dėlto, palyginti su latviais, Lietuva yra daug geresnėje padėtyje. Latvija drauge su Slovakija, Surinamu, Vanuatu, Taivanu bei Trinidadu ir Tobagu dalijasi 43–48 pozicijomis.

Geriausioje padėtyje Iš visų Baltijos šalių atsidūrė Estija – joje spaudos laisvės daugiau nei Lietuvoje. Jai skirta 15 punktų, ir Estija užima 14–17 vietas drauge su Airija, Jamaika ir Sent Liusija.

Reitingo lentelę pradeda Islandija (9 punktai) ir Suomija bei Norvegija (10 punktų). Danija ir Švedija, vertinant spaudos laisvę, surinko 11 punktų ir užima 4–5 vietas.

Reitingo lentelę užbaigia Baltarusija, Kuba, Eritrėja, Libija, Birma, Šiaurės Korėja, Turkmėnija ir Uzbekija.

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Daktare, aš labai tikiuosi, kad operacija baigsis sėkmingai...

– Nesijaudinkite, jei baigsis nesėkmingai, jūs apie tai nesužinosite.