Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-18

Barkinge ir Dagenhame plėvesavo Lietuvos vėliava

  
Barkinge ir Dagenhame plėvesavo Lietuvos vėliava Lietuvių bendruomenė Londone iškilmingai paminėjo vasario 16-ąją.

Minint Lietuvos nepriklausomybės dieną Londono Barking‘o ir Dagenham‘o rajono rotušės aikštėje tvyrojo pakili nuotaika, čia iškelta Lietuvos trispalvė. Vasario 16-osios šventę organizavo Londono lituanistinė ir holistinė asmenybės ugdymo mokykla „Mano pirmieji mokslai“. Mokyklą švęsti Lietuvos nepriklausomybės dieną rotušėje pakvietė rajono Tarybos pirmininkas Darren‘asRodwel‘as.

97-asias Nepriklausomybės metines pažymėti susirinko mokiniai, jų tėvai, lietuviai verslininkai. Į šventę atkeliavo delegacija iš Lietuvos ambasados, Lietuvos Respublikos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė - Liauškienė sveikino šventės dalyvius. Barking‘o ir Dagenham‘o lietuvaičius pagerbė ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas ir jaunesnysis laivūnas Michailas Karpuzovas bei gynybos atašė Lietuvos ambasadoje Valdas Šiaučiulis. Susirinkusiuosius sveikino ir Jaunimo asociacijos Junginėje Karalystėje atstovė Eglė Matulionytė.
 
Šventės akimirkos.
 
Ceremonija vyko rajono Tarybos posėdžių salėje. Čia lietuviai ir britai klausėsi iškilmingų kalbų, mokyklos mokinių atliekamų dainų, skaitomos poezijos ir patriotiškai kartu dainavo. Rotušės skvere Lietuvos nepriklausomybės dienos dalyviai iškėlė Lietuvos vėliavą greta Didžiosios Britanijos vėliavos, ir giedojo abiejų šalių himnus. Žiūrovus džiugino „Mano pirmųjų mokslų“ mokinio, vietnamiečių kovos menų meistro, Vladislavo Filipovo, šokis su trispalve.
 
Rajono Tarybos pirmininkas Darren‘asRodwel‘as paragino visus rajone gyvenančius Lietuvos vaikus ir suaugusiuosius nepamiršti savo šaknų ir paveldo net gyvenant Anglijoje. „Mano pirmieji mokslai“ mokyklos investuotoja Arabella Faratro kalbėjo, jog „net ir šiandien 21-ajame amžiuje, ne visi žmonės pasaulyje turi tas pačias teises į laisvę. Skirtingai nuo mūsų, ne visi gali laisvai keliauti, tyrinėti, laisvai kalbėti savo kalba arba išsakyti savo nuomonę. Taigi, mūsų laisvė yra tai, ko neturėtume laikyti savaime suprantamu dalyku, bei nepamiršti, jog laisvė įpareigoja ir būti atsakingu.“
Mokyklos „Mano pirmieji mokslai „vadovė Simona Staputienė paragino šventės dalyvius siekti savo svajonių. Ji pasakojo, jog Vasario 16-oji primena mums, kad esame laisvi žmonės. Taigi, kiekvienas kuriame savo ateitį. „Jei atėjote čia šiandien, vadinasi, Jums rūpi jūsų identitetas ir paveldas. Tai yra didelė vertybė padedanti išlikti stipriems priimant sprendimus bei įkvepiant vaikus savo pavyzdžiu.“
 
 
  

Žymos: Šventės Londone, Lietuvos nepriklausomybė, Tradicijos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Jonai, kodėl tu miegi darbe?
– Suprantate, viršininke, namie mažas vaikas miegoti neleidžia...
– Tai atsinešk vaiką, kad ir darbe neleistų miegoti.