Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-08-01

BBC parodys filmą apie Lietuvą

  
BBC parodys filmą apie Lietuvą
© Google Street View nuotr.
Filmo kūrėjus labiausiai domino Vilniuje įvykusios istorijos.
Filmas papasakos apie Vilniuje nacių karininko išgelbėtus žydus

Ateinančiais metais britų nacionalinis transliuotojas BBC rodys dokumentinį filmą apie Lietuvoje aptiktus žydų istorijos ir kultūros pėdsakus.

Į Lietuvą atvykusi filmavimo grupė kartu su amerikiečiais archeologais kelias savaites dirbo net keliose šalies vietose – Kauno fortuose, Vilniaus Didžiosios sinagogos, buvusios žydų darbo stovyklos vietoje Subačiaus gatvėje – pastarojoje vietoje ieškota slėptuvių. Taip pat tyrinėta ir buvusi nacių karo belaisvių stovykla Šilutėje.
Filmo kūrėjai daugiausiai dėmesio skyrė Vilniuje, dviejuose Savičiaus gatvės namuose - 47-ajame ir 49-ajame veikusią vermachto armijos technikos remonto dirbtuvių žydų darbo stovyklą. Ją įkūrė nacių majoras inžinierius Karlas Plagge, taip nuo žudynių išgelbėjęs per tūkstantį žydų, kurie taisė uniformas, mašinas.
 
Teigiama, jog šiuose dviejuose pastatuose Lietuvos Oskaru Šindleriu vadinamas vokietis priglaudė 1257 žydus, išgelbėjo vyrus, moteris ir vaikus likviduojant getą. Filmo kūrėjai užfiksavo, kaip mokslininkams pastatuose pavyko aptikti vieną iš daugelio gete buvusių žydų slaptaviečių.
 
Kuriant filmą, pakalbinta ir daugiau žmonių, dalis filmavimų vyks Jungtinėse Valstijose, o pats filmas bus pirmiausia parodytas Kanadoje, vėliau jis turėtų būti rodomas BBC eteryje.
 
Eteryje jis turėtų pasirodyti 2018-ųjų rudenį.
 
  

Žymos: Vilnius, Lietuva, BBC, dokumentinis filmas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmogelis skundžiasi savo draugams:
- Tie rujojantys bei miaukiantys katinai mane visiškai iš kantrybės išvedė! Aš net savo šunį ant jų užsiundžiau...
- Ar sėkmingai?
- Ai, velniop tuos katinus... Gal kam šuniukų reikia?