Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-09

Berniuko Gabrieliaus likimą ėmėsi spręsti teismas

  
Berniuko Gabrieliaus likimą ėmėsi spręsti teismas
© Asociatyvi nuotr.
Norvegijos „Barnevernet“ iš mamos atimto lietuvio istoriją plačiai nušvietė Lietuvos žiniasklaida.

Norvegijoje prasidėjo teismo procesas, kurio verdiktas ir nulems, kur augs lietuvės Gražinos Leščinskienės sūnus septynerių Gabrielius. Motina siekia susigrąžinti sūnų, kurį prieš metus įtarusi netinkamą elgesį atėmė Norvegijos „Barnevernet“ organizacija.

Motina tuomet apkaltinta mažamečio sūnaus nepriežiūra ir netinkamu elgesiu. Lietuvė tikino, kad ji sūnaus neskriaudė ir teigė kovosianti tol, kol sūnus grįš gyventi į Lietuvą. Pasak G. Leščinskienės, jos mama, Gabrieliaus močiutė,norėtų ir galėtų auginti anūką, tačiau labai gali būti, kad artimiesiems globa nebus suteikta.
 
Motina apgailestauja ne tik dėl to, kad jos sūnus gali augti be biologinės motinos, bet ir dėl to, kad auginamas norvegų globėjų, berniukas pamirštų lietuvių kalbą ir užaugtų norvegu.
 
Teisininkų teigimu, šansų, kad mama pati vėl augins sūnų labai mažai, mat berniukas, kaip jau rašė praėjusią savaitę „Tiesa“ buvo pagrobtas. Jį G. Leščinskienės dėdė bandė pargabenti į Lietuvą, tačiau buvo sulaikyti Švedijoje. Berniukas grąžintas į Norvegiją, o vyriškiui leista tęsti kelionę.
 
Visą savaitę, kai tik Gabrieliaus ir jo mamos istorija buvo nušviesta žiniasklaidos, vyko piketo akcijos.Jos buvo organizuojamos Vilniuje, Osle, Londone bei Dubline. Paskutinės tokios Norvegijos sostinėje bei Jungtinėje Karalystėje surengtos praėjusį savaitgalį. Kelios dešimtys susirinkusių lietuvių protestavo prieš „Barnevernet“ veiksmus, kuriuos vadino ne tik žiauriais, bet ir neteisėtais.
 
Manoma, kad teismas sprendimą, su kuo ir kur toliau augs septynerių metų lietuvis Gabrielius paaiškės iki šios savaitės pabaigos.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Šeima, Nusikaltimai, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Taksi automobilis lekia visu greičiu. Keleivis vairuotojui:

– Vairuotojau, važiuokite atsargiau. Manęs namuose laukia žmona ir penki vaikai.

Taksistas:

– Ir čia jūs man kalbate apie atsargumą?