Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2012-08-27

B.Jelcinui po mirties – aukščiausias Lietuvos apdovanojimas

  
B.Jelcinui po mirties – aukščiausias Lietuvos apdovanojimas B.Jelcinas siekė nukreipti Rusiją demokratijos keliu.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rusijos prezidentui Borisui Jelcinui skirtą valstybinį apdovanojimą įteikė jo našlei Nainai Jelcinai. B.Jelcinas po mirties apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi už asmeninį indėlį įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir plėtojant Lietuvos ir Rusijos Federacijos tarpvalstybinius santykius.

Šalies vadovė pabrėžė, jog B.Jelcinas skatino demokratinius pokyčius Rusijoje, kurie keitė žmonių mąstymą ir atvėrė duris tarptautiniam Baltijos valstybių pripažinimui. „Iš sovietinės praeities besivaduodama naujoji demokratėjanti Rusija sugebėjo objektyviai įvertinti istoriją ir pripažinti Baltijos šalių nepriklausomybės siekį. Ji tai padarė Boriso Jelcino asmenyje. Lietuva yra dėkinga tuometinei Rusijai", - sakė D.Grybauskaitė.
Valstybės vadovės teigimu, B.Jelcinas įkūnijo Rusijos pasirinkimą eiti demokratijos ir laisvės keliu, gerbti tautų apsisprendimo teisę. Ryžtingai palaikęs Lietuvą Sausio 13-ąją ir pasmerkęs karinės jėgos naudojimą, jis buvo tvirtas Lietuvos nepriklausomybės rėmėjas.
 
1991 m. liepos 29 d. B.Jelcinas pasirašė Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių pagrindų sutartį, kuria pripažinta suvereni Lietuvos valstybė ir įsipareigota kurti dvišalius santykius draugystės, geros kaimynystės, lygiateisiškumo ir abipusės naudos principais pagal visuotinai pripažintas tarptautinės teisės normas.
 
B.Jelcino indėlis buvo lemiantis išvedant SSRS kariuomenę iš Lietuvos bei 1997 m. pasirašant sutartį dėl Lietuvos ir Rusijos valstybinės sienos.
 
Vyčio Kryžiaus ordino Didysis kryžius yra vienas iš aukščiausių valstybinių apdovanojimų, kuris skiriamas Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei. Valstybinis apdovanojimas Borisui Jelcinui skirtas minint Lietuvos ir Rusijos santykių 20-metį.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Rusija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas išprievartavo merginą. Pasodino abudu. Policininką už išprievartavimą, merginą – už pasipriešinimą pareigūnui.