Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Paulius Valatkevičius   |   2011-09-14

Blakės Londone įvarė baimės lietuviams (papildyta - visas tekstas)

  
Blakės Londone įvarė baimės lietuviams (papildyta - visas tekstas) Blakės puikiai prisitaikiusios gyventi žmogaus aplinkoje.

Vieną rytą nubudęs Petras pajuto keistą niežulį. Londone dirbantis ir gyvenantis vyras iš Lietuvos ne iš karto suprato, kad naktį jį sukandžiojo daugybė mažų vabzdžių. Lietuvį užpuolusios blakės yra opi problema Anglijos sostinėje. Šie kenkėjai puikiai prisitaikę gyventi žmogaus aplinkoje, todėl juos išnaikinti reikia daug pastangų ir kantrybės.

Petras (redakcijai pavardė žinoma – red.) su blakėmis susidūrė Londono Plaistowo rajone nuomojamame kambaryje. „Tai ne mano vieno problema. Pažįstu daug žmonių, kurie taip pat kenčia nuo blakių. Mums trūko informacijos, kaip su jomis kovoti“, – tikino vyras. Petras pasakojo, kad atsikėlus po nakties jam niežėdavo visą kūną, o dieną atrodydavo, kad vabzdžiai laksto visu kūnu. Šoką patyrę lietuviai spėlioja, iš kur jų būstuose galėjo atsirasti kraujasiurbių.
Privertė išsikraustyti
 
Kad tai ne vien Petro problema, patvirtino ir „Tiesos“ skaitytojai „Facebook“ tinkle. „Pas mane jų buvo kiliminėje dangoje. Būstą nuomojusi agentūra nesutiko pakeisti (kiliminės dangos – red.), todėl teko išsikraustyti. Nuo įkandimų buvome ištinę kaip balionai. Girdėjau, kad ir lovų čiužiniuose jų būna“, – patirtimi dalijosi skaitytoja Gita.
 
Panašią istoriją pasakojo ir namą nuomojusi Viktorija (redakcijai pavardė žinoma – red.). Patalinės blakės apsigyveno kartu su nuomininkais dideliame – penkių miegamųjų – name prie Upton Parko stoties Rytų Londone. „Iš pradžių išnuomojau kelis kambarius, ir jokių problemų nebuvo. Vėliau atsikraustė mergina, po kiek laiko atsikėlė ir jos vaikinas. Truputį pagyvenę jie ėmė skųstis, kad kažkas juos naktį kandžioja“, – prisiminė ilgus metus Londone gyvenanti moteris.
 
Iš pradžių ji įtarė, kad nuomininkai ieško būdų sumažinti nuomos kainą, tačiau į namą atsikėlus latvių šeimai įtarimai pasitvirtino – gyventojus terorizavo blakės. „Žmonės surinkdavo jas į stiklainiukus ir rodydavo, kai tik ateidavau į namą. Net bijojau tame name prisėsti“, – pasakojo Viktorija.
Moteris kartu su nuomininkais bandė naikinti blakes, tačiau ne visi gyventojai laukė kovos pabaigos. „Keli žmonės labai greit išsikraustė. Viską purškėme gal tris kartus. Kiekvieną kampą, čiužinį ir baldus. Bet vis tiek tą namą reikėjo palikti. Negali sakyti, kad vien dėl blakių, buvo ir kitų priežasčių, bet tie kenkėjai tikrai prie to prisidėjo“, – tikino lietuviai.
 
Prireiks kantrybės ir pinigų
 
Su blakėmis susiduria ne tik lietuviai. Puikiai prisitaikę gyventi žmogaus aplinkoje vabzdžiai yra opi problema tose vietovėse, kur gyventojai ne visada rūpinasi savo aplinkos švara. Jeigu kaimynų name ar bute vabzdžiai jau gyvena, tai nemalonumų gali laukti ir aplinkiniai gyventojai, nes blakės palankiose sąlygose dauginasi itin greitai.
 
Kita vertus, specialistai aiškina, kad blakės yra itin ištvermingos ir gali labai ilgai gyventi be maisto – žmogaus ar gyvūnų kraujo. Kenkėjus naikinantys specialistai teigia, kad dienomis blakės paprastai žmonių nepuola, nebent būtų labai išbadėjusios.
 
Šie vabzdžiai gali gyventi patalynėje, čiužiniuose, po tapetais, kilimuose, po grindų apvadais ir kitose namų vietose, todėl juos išnaikinti be profesionalų pagalbos nėra lengva. „Tikrai galime patvirtinti, kad lietuvių problema nėra išskirtinė. Mūsų bendrovė per dieną dezinfekuoja vidutiniškai tris būstus“, – sakė „Pest control services“ bendrovės atstovas.
 
Kenkėjus naikinančios bendrovės klientams pateikia instrukcijas, kaip kovoti su kenkėjais. Prieš atvažiuojant specialistams, gyventojai turi paruošti savo būstą. Reikia surinkti visus drabužius ir patalynę į maišus, baldus atitraukti nuo sienų. Tiesa, nepatariama daiktų pernešti į kitus kambarius, nes tai blakėms tik padeda plisti. Svarbu, kad vabzdžių naikintojai galėtų pasiekti kiekvieną būsto kampelį, kitaip blakių naikinimas gali būti nesėkmingas. Išpurškus patalpas chemikalais, žmonės ir gyvūnai į jas negali grįžti tris valandas. Ši procedūrą reikia pakartoti maždaug po dviejų savaičių.
 
Kitas etapas – patalynės ir drabužių valymas. Blakės ir jų kiaušinėliai, kurie būna aguonos grūdelio dydžio, šviesiai rudos spalvos, žūsta aukštoje temperatūroje, todėl patariama viską išskalbti karštame vandenyje, o to, ko negalima skalbti, nešti į valyklą. Šią procedūrą reikia kartoti itin dažnai. Kai kas net pataria drabužius skalbti ir, jeigu yra galimybė, džiovinti džiovyklėje kiekvieną dieną. „Pest control services“ specialistų teigimu, dviejų namo dezinfekcijos seansų paprastai pakanka, jeigu gyventojai kruopščiai laikosi nurodymų.
 
Kai kurių kenkėjus naikinančių kompanijų atstovai gali klientų paprašyti nieko nejudinti. Jie atvažiavę nori nustatyti, kur yra blakių židiniai. Tada jie patys viską surenka į sandarius maišus, atitraukia baldus ir pradeda dezinfekciją. Kova su kenkėjais nėra itin pigi. Už standartinį keturių kambarių namą dezinfekcijos profesionalams reikės sumokėti apie 200 svarų sterlingų. Pridėjus drabužių ir patalynės valymo išlaidas, suma dar išaugs.
  
Kaip gydyti balkių įkandimus?
 
Balkių įkandimai dažnai būna skausmingi. Siurbdamas kraują šis vabzdys įleidžia seilių, kurios užkrečia kraują ir stabdo jo krešėjimą. Įkandimo vietoje atsiranda paraudimas, ta vieta ištinsta, ją niežti. Pateikiame patarimų, kaip gydyti įkandimo vietas:
 
1. Įkandimo vietas patepkite niežulį mažinančiu kremu. Tai gali būti kortizono turintis preparatas.
2. Stenkitės nesikasyti, nes tai gali baigtis infekcija.
3. Jeigu žaizda užkrečiama, jums būtinai reikia kreiptis į gydytoją. Jis gali paskirti antibiotikų.
4. Jeigu esate alergiškas įkandimams, jums gali būti paskirti geriamieji kortikosteroidai, skirti odos ligoms gydyti.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Čiukčiui sugedo laikrodis. Nunešė jį pas laikrodžių meistrą, taip pat čiukčį. Mechanikas, išardęs laikrodį, pamatė, kad tarp mechanizmo dantračių įstrigęs negyvas tarakonas, ir liūdnai sako:


– Neveiks.


– Kodėl?


– Mašinistas numirė.