Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-09-10

Britai Kauną įtraukė į garbingą sąrašą

  
Britai Kauną įtraukė į garbingą sąrašą
© Wikipedia nuotr.
Autorius išskiria Kaune esančią Kristaus prisikėlimo bažnyčią.
Pastebėta, kad Kaune yra daug šio architektūrinio stiliaus pastatų.

Įtakingas Jungtinės Karalystės laikraštis „The Guardian“ sudarė dešimtuką Europos miestų, kuriuose geriausiai išreikštas Art Deco stilius.

Art Deco stilius – tai modernioji dailė ir architektūra, sukurta tarp dviejų pasaulinių karų (3–4 deš.), jis skirtas prabangai ir malonumui, kuriama iš brangių medžiagų, grožis buvo svarbesnis už jų praktinę pritaikymo reikšmę.
Buvęs „The Guardian“ redaktorius, apžvalgininkas ir knygų autorius Johnas Bryantas sudarė ir šią savaitę publikuoja Europos miestų dešimtuką, kuriuose šis stilius išsiskiria labiausiai.
 
Pirmoje vietoje – stilingasis Paryžius, o antra vieta atiteko Kaunui. Autorius išskiria antrajame pagal dydį Lietuvos mieste esančią Kristaus prisikėlimo bažnyčią, taip pat pastebi, jog senamiestyje yra dar daugiau šio architektūrinio stiliaus pastatų. J. Bryantas rekomenduoja apsilankyti laikinojojje sostinėje ir patiems įsitikinti, kad Kaunas – tikras Art Deco „karštasis taškas“.
 
Už Kauno rikiuojasi Valencija (Ispanija), Lisabona (Portugalija), Londonas (JK), Maskva (Rusija), Amsterdamas (Olandija), Bukareštas (Rumunija), Berlynas (Vokietija) ir Nica (Prancūzija).
  

Žymos: Kaunas, The Guardian, art deco

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Karstadirbių, duobkasių ir pan. susirinkimas. Sprendžiama, kaip būtų galima pagerinti darbą. Kalba įvairių kapinių ir dirbtuvių atstovai:
– Siūlau laidoti be karstų, tada mažiau medžiagų sunaudosim!
– Taip, geras pasiūlymas, o dar siūlau laidoti ne gulomis, o stačiomis – tada sutaupysim vietos kapinėse, ir duobkasiams darbo bus mažiau!
– O aš siūlyčiau juos užkasti tik iki pusės – tada darbo duobkasiams dar labiau sumažės, be to, nereikės statyti paminklų!
– Tikrai! O jei mes dar jų rankas sukabinsime, išeis puiki tvora aplink kapines!