Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-10-24

Britas iš Lietuvos bandė išvežti pabėgėlius

  
Britas iš Lietuvos bandė išvežti pabėgėlius
© VSAT nuotr.
Lietuvą nelegali kompanija bandė palikti jau sutemus.
Lietuvoje prieglobsčio paprašę irakiečiai bandė nelegaliai patekti į Vakarus, jiems padėjo britas

Lietuvos pasieniečiai sulaikė Jungtinės Karalystės pilietį, kuris nelegaliai gabeno Lietuvoje prieglobsčio pasiprašiusią keturių asmenų irakiečių šeimą.

Antradienį vėlai vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai Kalvarijos savivaldybės ribose, pasienyje patikrinti sustabdė automobilį „Mazda 5“ su JK registracijos numeriais.
Į Lenkiją iš Lietuvos beišvažiuojančią mašiną vairavo tvarkingus dokumentus turėjęs 42-ejų britas.
 
Kartu vyko vyras ir moteris bei du nepilnamečiai. Pasieniečiai išsiaiškino, kad jie yra prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusi Irako piliečių šeima: tėvas, motina ir du jų vaikai. Kol nagrinėjami prieglobsčio prašymai, irakiečiai yra apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje. Čia jie turėjo sulaukti sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo ar prašymo atmetimo.
 
Prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Antradienį apie vidudienį irakiečių šeima tuo pasinaudojo ir, kaip paaiškėjo, su juos neteisėtai gabenusiu vairuotoju irgi neteisėtai pabandė išvykti iš Lietuvos į Vakarų Europą.
 
VSAT dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai britui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę, jo mašina saugoma užkardoje.
 
Čia naktį praleido ir irakiečių šeima, kuri turės būti grąžinti į URC Pabradėje.
VSAT nuotr. VSAT nuotr.
VSAT nuotr. VSAT nuotr.
  

Žymos: Nelegalūs imigrantai, pabėgėliai, lietuvos pasienis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Londone atlikta apklausa, kaip sostinės gyventojai norėtų būti vadinami: britais ar anglais. Rezultatai nustebino: 43 proc. respondentų atsakė, kad norėtų būti vadinami lenkais.
*****