Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-02-04

Britų dilema: gerti ar negerti?

  
Britų dilema: gerti ar negerti?
© Flickr.com nuotr.
Uždaromų barų skaičius neramina kai kurias organizacijas.

Pastebimi įdomūs pokyčiai rinkoje – vieni sako, kad Jungtinėje Karalystėje išgeriama per daug alkoholio, kiti primena, jog per praėjusius metus išaugo bankrutavusių barų skaičius.

 Kiekvieną 2015 metų savaitę šalyje vidutiniškai veiklą baigdavo 27 barai. Palyginimui – paskutinės finansinės krizės 2009-aisiais metu prispaudus sunkumams, bankrutuodavo net 45 tokios pasilinksminimo įstaigos.
Pernai metams baigiantis visoje Jungtinėje Karalystėje suskaičiuota beveik 53 tūkst. barų. Nepaisant to, bankrotų skaičius neramina „Campaign for Real Ale“ (CAMRA) – nevyriausybinę organizaciją, vienijančią barus, aludarius ir kitus su alaus pramone susijusius verslus. CAMRA barus laiko būtinais Jungtinės Karalystės visuomenei komponentus.
 
Manoma, kad dalį kaltės dėl bankrutuojančių barų turėtų prisiimti vyriausybė. Jos bei parlamento nariai raginami atsižvelgti į pastarąją statistiką ir palengvinti mokestinę naštą barams.
 
Pernai šiuo klausimu pasisakė ir Ekonomikos ir verslo tyrimų centras. Šios organizacijos atstovų teigimu, dabartinė mokesčių politika barams įtakoja ne tik alaus kainų augimą baruose, bet ir bankrotų skaičių, prarandamas darbo vietas.
 
Tuo tarpu šių metų pradžioje Jungtinės Karalystės medikai garsiai paskelbė žinią, kad britai geria vis daugiau. Jie sumažino rekomenduojamo išgerti alkoholio kiekio limitą bei ragino vyriausybę imtis veiksmų dėl svaigalų vartojimo mažinimo.
  

Žymos: Barai, Alkoholiniai gėrimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona:
– Ar tau patiko vakarienė?
Vyras:
– Tu ir vėl ieškai progos skandalui?