Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-10-27

Būsto kainos: prognozuojamas pigimas

  
Būsto kainos: prognozuojamas pigimas
© Pixabay.com
Nuo lapkričio 1-osios paskolą Lietuvoje bus galima gauti maksimaliam 30 metų laikotarpiui.
Atsakingojo skolinimosi nuostatų pakeitimai, kurie užkirs kelią pernelyg rizikingoms paskoloms.

Planuojantys Lietuvoje įsigyti būstą, gali neskubėti. Prognozuojama, kad artimiausiu metu nekilnojamojo turto kainos neaugs. Tokias prognozes šią savaitę pateikė Lietuvos bankas, kurio ekspertų teigimu, didelė naujos statybos butų pasiūla lėmė aktyvią konkurenciją rinkoje, o ši sustabdė kainų augimą.

Tokios nuomonės laikosi ir komercinių bankų atstovai. Kai kurie jų netgi tikisi, kainų mažėjimo. Tiesa, jis gali būti tik simbolinis ir greičiausiai tik sostinėje bei dar keliuose didžiuosiuose šalies miestuose, nes tik ten šiuo metu vystomi didesni ar mažesni gyvenamųjų būstų projektai.
Pasak Lietuvos banko valdybos nario Tomo Garbaravičiaus, tokį konservatyvų komercinių bankų požiūrį į būsto rinką galbūt dar lėmė ir nuo šių metų lapkričio įsigaliosiantis Atsakingojo skolinimosi nuostatų pakeitimai, kurie užkirs kelią pernelyg rizikingoms paskoloms.
 
Šiuose nuostatuose numatyta, kad paskolą žmogus galės pasiimti maksimaliam 30 metų laikotarpiui, o bankas privalės tikrinti paskolos gavėjo galimybę grąžinti paskolą ir mokėti palūkanas, jeigu jos staiga smarkiai šokteltų į viršų.
 
Manoma, kad šių nuostatų įteisinimas buvo sukėlęs savotišką sumaištį rinkoje, nes bankai ragino žmones įsigyti būstus iki lapkričio pradžios. Taigi būstų kainos pastebimai kilo aukštyn kurį laiką.
 
  

Žymos: Vilnius, Lietuvos bankas, Bankai, Kainos, Būstas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mokytoja:
- Šiandien mes mokysimės veiksmažodžių asmenavimo. Asmenuosim
veiksmažodį „dainuoti". Petriuk, jeigu tu dainuoji, kaip tu pasakysi?
- Aš dainuoju.
- Teisingai. O jei dainuoja tavo sesuo?
- Nutilk, gyvate.