Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-04-09

Būsto pardavimai muša rekordus

  
Būsto pardavimai muša rekordus Pirkdami naujos statybos būstą pirkėjai renkasi Vilniaus Pilaitės rajoną.

Lietuvos nekilnojamojo turto rinka grįžta į prieškrizinius laikus. Būstų pardavimai šių metų pirmąjį ketvirtį viršijo visas prognozes. Daugiausiai parduota ekonominės klasės būstų. Kiek vangesni pardavimai prestižinių butų segmente, bet pasak rinkos specialistų, tik dėl to, kad ir pasiūla ten gerokai mažesnė.

 Remiantis portalo delfi.lt duomenimis, per pirmus tris šių metų mėnesius nekilnojamojo turto plėtotojai pardavė beveik 1050 naujos statybos butų, t.y. net 107 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2013 metais. Lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, naujų butų pardavimai išaugo 58 proc.
Lietuviai kaip ir ekonominio pakilimo laikotarpiu, kuris skaičiuojamas iki 2008-ųjų metų dabar mielai perka naujos, o ne senos, statybos butus. Žmonės vėl nebebijo pirkti dar nebaigtų statyti būstų. Pasak gyvenamosios statybos ekspertų, pirkėjai renkasi ir įsigyja butus tik iš pradėtų vystyti projektų, kurių statybos darbai dar net realiai nebūna prasidėję.
 
Bendrovė „Eika“ paskelbė, kad per metus padvigubėjo ekonominės ir vidutinės klasės butų pardavimai. Per pirmąjį 2014 metų ketvirtį parduota 670 ekonominės klasės būstų, t.y. 64 proc. visų naujos statybos butų pardavimų. Vidutinei klasei teko trečdalis naujų būstų pardavimo sandorių, t.y. apie 350 butų. Dėl ribotos pasiūlos vos 2 proc. parduotų butų sudarė prabangūs būstai.
 
Naujos statybos butai populiariausi per pirmus tris šių metų mėnesius Vilniuje populiariausi buvo Pilaitės ir Pašilaičių rajonai, kuriems teko 30 proc. visų naujos statybos butų pardavimų. Butai buvo perkami ir Žirmūnuose, kur pirkėjams siūlomi vidutinės klasės butai.
 
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Būstas Lietuvoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja traukinyje trys vyriškiai. Vienas sako:
- Mano žmona būdama nėščia skaitė knygą „Du kapitonai" ir gimė du berniukai.
- Taip, taip, maniškė irgi būdama nėščia skaitė knygą „Trys muškietininkai" ir gimė trys sūnūs.
Trečiasis pabalo ir paprašė stiklinės vandens.
- Kas tau? Gal bloga?
- Mano žmona nėščia jau 9 mėnuo ir skaito knygą „Alibaba ir 40 plėšikų".