Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Delfi.lt   |   2017-07-18

Cukraus mokestis pakeliui į Lietuvą

  
Cukraus mokestis pakeliui į Lietuvą
© Flickr.com
Cukraus mokestis galioja JK, Airijoje ir kai kuriose kitose Europos Sąjungos valstybėse.
Ekonomikos ekspertai teigia, kad norint pasiekti gerų rezultatų, kaina turėtų augti labai smarkiai.

Cukraus mokestis – tai naujas sveikatos ministro Aurelijaus Verygos tikslas. Politikas mano, kad toks mokestis, kuris jau įteisintas ne vienoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje, padėtų lietuviams gyventi sveikiau.

Kaip naujienų portalui delfi.lt sakė A. Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė, dabar atliekamas tokio cukraus mokesčio efektyvumo ir poveikio vertinimas, analizuojami kitų šalių pavyzdžiai. Kai ši procedūra bus baigta, bus daugiau informacijos, koks konkrečiai mokestis galėtų būti įvestas. Tai turėtų paaiškėti šių metų pabaigoje.
„Sveikatos apsaugos ministerija siekia, kad ir Lietuvoje būtų kuo daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų. T.y. produktų, turinčių mažiau sočiųjų riebalų, cukraus, druskos ir daugiau maistinių skaidulų“, – sakė ministro patarėja.
 
Dažniausiai vadinamas cukraus mokestis galioja gaiviesiems gėrimams. Toks mokestis galioja Prancūzijoje, Vengrijoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje.
 
Apmokestinti saldintus gėrimus nuo kitų metų planavo ir Estija, tačiau prezidentė nepasirašė įstatymo. Teigiama, kad įstatymo nepasirašė dėl nesąžiningų išimčių lėktuvuose ir laivuose parduodamiems gėrimams.
 
Pagal Estijos parlamento priimtą įstatymą, mokestis už litrą saldžiųjų nealkoholinių gėrimų, kuriuose cukraus koncentracija yra nuo 5 iki 8 gramų šimte mililitrų, sudarytų 10 centų, o didesnės cukraus koncentracijos – 30 centų.
 
Estijos finansų ministerijos skaičiavimais, iš „limonado mokesčio“ būtų surinkta apie 15 mln. eurų, 2019-aisiais – 16 mln. eurų, 2020 metais – 17 mln. eurų.
 
Tuo tarpu skeptikai teigia, kad Lietuvoje įvedus cukraus mokestį, tam tikrų produktų ir gėrimų brangimą pajustų neturtingi šalies gyventojai.
Ekonomikos ekspertai teigia, kad norint pasiekti gerų rezultatų, kaina turėtų augti labai smarkiai. Tačiau svarbu nepamiršti ir to, kad lietuviai gali dar dažniau apsipirkti kaimyninėse šalyse, kur saldūs limonadai ar kiti gėrimai, saldymunai kainuotų pigiau.
 
 
  

Žymos: Sveikata, cukraus mokestis, sveikatos apsaugos ministras, Aurelijus Veryga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas klientas šaukia taksistui:
– Prašau nuvežti namo!
– O tiksliau? – klausia vairuotojas.
– Į didįjį kambarį!