Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-12-14

D. Grybauskaitė išvyko į susitikimą su ES lyderiais dėl „Brexit“

  
D. Grybauskaitė išvyko į susitikimą su ES lyderiais dėl „Brexit“ D. Grybauskaitės prioriteras - užtikrinti Britanijoje gyvenančių lietuvių teises.
Vienas pagrindinių Lietuvos prioritetų „Brexit“ derybose yra užtikrinti Britanijoje gyvenančių lietuvių teises, ten gyvena keli šimtai tūkstančių šalies piliečių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyks į Briuselį, kur su kitų Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiais apsispręs dėl naujo Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES derybų raundo pradžios.

Europos Vadovų Taryba penktadienį turėtų uždegti žalią šviesą naujai derybų fazei, praėjusią savaitę Londonui pavykus pasiekti susitarimą su Briuseliu dėl išstojimo iš ES sąskaitos, piliečių teisių ir Airijos sienų.
Vis dėlto įtampos sukėlė Britanijos atstovo šiose derybose pasisakymas, kad pasiektas susitarimas turėtų būti vertinamas kaip „ketinimų pareiškimas“, o ne teisiškai įpareigojantis dokumentas.
 
Didžioji Britanija iš ES turėtų išstoti 2019 metų pavasarį. Iki tol ji tikisi susitarti su ES dėl prekybos sąlygų.
 
Vienas pagrindinių Lietuvos prioritetų „Brexit“ derybose yra užtikrinti Britanijoje gyvenančių lietuvių teises, ten gyvena keli šimtai tūkstančių šalies piliečių.
 
ES lyderiai taip pat aptars integraciją ekonominėje, gynybos srityse. Šalių ministrai pirmadienį uždegė žalią šviesą Lietuvos iniciatyvai kurti Bendrijos greitojo reagavimo kibernetines pajėgas. Septyniolikos projektų sąrašą Briuselyje patvirtino 25 šalys, dalyvaujančios vadinamojoje Nuolatinio struktūrinio gynybos bendradarbiavimo (PESCO) iniciatyvoje.
 
Europos Vadovų Taryba taip pat turėtų sutarti dėl sankcijų Rusijai už jos įsitraukimą į konfliktą Ukrainoje pratęsimo.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Labas rytas, brangusis!
–Susimildama, mieloji, tik jau nesistenk man primesti savo nuomonės!