Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-07

Dalyvaus kuriant kosmines technologijas

  
Dalyvaus kuriant kosmines technologijas Europos kosmoso agentūros palydovas.

Nuo šiol Lietuvos verslas ir mokslas galės dalyvauti kuriant naujas kosmines technologijas ir turės teisę naudoti jas mokslinėje veikloje ar gaminant produkciją. Tai tapo įmanoma Vyriausybei ir Europos kosmoso agentūrai (EKA) pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo taikiais tikslais kosmoso srityje.

mal">Kaip rašoma Ūkio ministerijos pranešime, naudojant kosmines technologijas sukurti produktai plačiai paplitę ir naudojami kasdieniame žmonių gyvenime: skelbiamos orų prognozės, veikia internetas ir televizija, navigacinės sistemos.

Pasirašytas susitarimas užtikrins, kad Lietuva be jokių finansinių įsipareigojimų gaus mokslinę, techninę ir organizacinę pagalbą iš EKA ekspertų. Šalies mokslininkai ir verslininkai susipažins su EKA keliamais kosminių technologijų, produktų ir paslaugų standartizavimo bei sertifikavimo reikalavimais, gaus kitos reikalingos informacijos ir patarimų.

Susitarimą pasirašė ūkio ministras Dainius Kreivys ir Europos kosmoso agentūros teisės reikalų ir tarptautinių ryšių direktorius Peteris Hulsrojus.  

1975 m. įkurta Europos kosmoso agentūra šiuo metu jungia 18 valstybių narių, jos tikslas – sujungti narių finansinius ir intelektinius išteklius bei koordinuoti pastangas kosmoso srityje įgyvendinant tam skirtas programas. EKA kuria palydovines technologijas ir susijusias paslaugas bei skatina Europos aukštųjų technologijų pramonės plėtrą.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Užrašas ant stomatologo durų: „Nusišypsokite! Galbūt jūs tai darote paskutinį kartą!"