Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-08-29

Dar ne pabaiga – Lietuvoje kainos ir toliau kils

  
Dar ne pabaiga – Lietuvoje kainos ir toliau kils
© Wikimedia.org
Kainos Lietuvos viešbučiuose ir restoranuose augs ir toliau, o atlyginimai kilti smarkiai neturėtų.
Lietuvoje, panašiai kaip ir Europoje, jau kainuoja drabužiai, avalynė.

Per artimiausius metus Lietuvoje labiausiai brags paslaugos, prognozuoja „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jo teigimu, Lietuva artėja prie Europos Sąjungos (ES) vidurkio ir ateinančius kelis metus kainos didės mažiausiai 3 proc. kasmet.

Didžiausias kainų skirtumas tarp Lietuvos ir kitų ES narių jaučiamas būsto sektoriuje, taip pat gerokai mažesnės ir elektros, vandens, komunikacijos paslaugų, sveikatos apsaugos ir švietimo sektoriuose.
Kalbant apie pastaruosius du, situacija greičiausiai nepasikeis artimiausiu metu, nes didžioji dalis ugdymo ir medicinos paslaugas teikiančių įmonių priklauso valstybei.
Tiesa, kainos restoranuose ir viešbučiuose ir toliau augti.
 
N. Mačiulis žurnalistams pristatydamas ekonominę apžvalgą teigė, kad Lietuvoje, panašiai kaip ir Europoje, jau kainuoja drabužiai, avalynė.
 
Šiemet užfiksuotas net 9 proc. atlyginių augimas privačiame sektoriuje. Anot „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto, tai labai didelis šuolis, tačiau kitais metais tokio pat tikėtis neverta. Manoma, kad atlyginimai daugiausiai augo, nes dalis darbuotojų pradėjo gauti didesnes oficialas pajamas, be to buvo padidinta ir minimali alga.
 
Nors bendrasis vidaus produktas (BVP) pirmąjį šių metų pusmetį augo gana vangiai – 2,1 proc., tačiau antrąjį ekonomika turėtų stiebtis į viršų ir metinis BVP turėtų pasiekti 2,5 proc. Anksčiau „Swedbank“ prognozavo, kad bendras BVP rodiklis sieks 3,3 proc.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Lietuva, Kainos, Augimas, Nerijus Mačiulis, BVP

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Minutės trukmė priklauso nuo to, kurioje tualeto durų pusėje būsi...