Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-04

Darbdaviai atitrūkę nuo realybės?

  
Darbdaviai atitrūkę nuo realybės?
© D.Dokšaitė
Darbdaviai pažadėję informuoti apie atrankos rezultatus „užmiršta“ tai padaryti.

Šiandienos darbo rinkos situacija yra gan įtempta. Oficialiais duomenimis Lietuvoje yra didelė bedarbystė, bet realybėje darbdaviai susiduria su darbuotojų trūkumu. Kodėl yra tokie neatitikimai? Kodėl nesusikalba abi pusės? Gal ne tik ieškantys daro klaidų, bet ir darbdaviai apsunkina darbuotojų paieškos/įdarbinimo procesą? Karjeros portalas CV-Online atliko ieškančiųjų darbo apklausą, kurios metu respondentų teiravosi apie sunkumus ir problemas, su kuriomis jie susiduria darbo paieškos procese.

Darbo skelbimuose nėra algos
58 procentai respondentų įvardino, kad darbo skelbimuose pasigenda darbo atlyginimo. Tuo tarpu užsienyje darbo skelbimuose yra įprasta nurodyti atlygį už darbą. Ieškantys darbo taip pat nurodė, kad darbo skelbimai turinio prasme atrodo kaip šimtai kitų, nors darbdaviai tikisi sulaukti CV tik iš išskirtinių kandidatų. Dar vienas ryškus rezultatas, tai darbo pobūdžio aprašymo trūkumas. Darbo skelbimuose dažniausiai pabrėžiami reikalavimai kandidatams, bet neakcentuojama koks bus darbo pobūdis ar ką siūlo įmonė. Dažnas respondentas minėjo ir tai, kad reikalavimai yra „per aukšti“ ir neatitinka siūlomo atlygio.
 
Užmiršta informuoti
 
Net 77 procentų respondentų nurodė, kad atrankos dažnai vilkinamos, nepasakoma nei „taip“, nei „ne“. Darbdaviai pažadėję informuoti apie atrankos rezultatus „užmiršta“ tai padaryti ir kandidatai paliekami nežinioje. Darbdaviai taip pat nėra linkę supažindinti su atrankos eiga, kandidatams belieka spėlioti kiek dar etapų bus ir kiek užtruks atrankos procesas. Neturėdami pakankamai informacijos ieškantys darbo dalyvauja keliose atrankose vienu metu, nes ieškant darbo svarbi kiekviena diena ir kiekviena galimybė.
 
Egzaminas, o ne pokalbis
Pokalbio dėl darbo metu kandidatai dažniausiai susidurdavo su egzaminuojančiais darbdaviais (46%), bei jiems tekdavo atsakinėti į provokuojančius, dviprasmiškus ir diskriminuojančius klausimus (54%). Darbdaviai linkę iškvosti kandidatus, net neprisistatant, nepateikiant informacijos apie darbo pobūdį ir pan. Diskriminaciją labiausiai jaučia jauni ir vyresnio amžiaus kandidatai, turintys mažų vaikų ar dar tik planuojantys jų turėti bei ką tik sukūrę šeimą žmonės.
 
Nerealūs lūkesčiai
 
Net 54 procentai respondentų nurodė, kad nuo pirmos darbo dienos reikalaujama tokių pat darbo rezultatų, kaip ir iš senbuvių, taip pat nepravedami darbui reikalingi apmokymai. Į darbą dažniausiai priimama bandomajam laikotarpiui, kurio metu nesistengiama padėti naujam darbuotojai, iš jo reikalaujama daug ir žinoma, už mažesnį atlyginimą.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daktaras sėdi namie. Žiūri televizorių. Staiga pasigirsta skambutis. Daktaras pakelia ragelį, o ten - keli kolegos:


- Sveikas, Jonai, čia mes trise geriam, gal nori prisidėti?


- Gerai, tuoj atvažiuoju. Jau besirengiantį daktarą sustabdo žmona:


- Jonai, kur tu eini? Ar koks rimtas atvejis?


- Taip, labai rimtas. Ten jau trys gydytojai!