Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-10-11

Darbo kodeksas naujai valdžiai nepatinka

  
Darbo kodeksas naujai valdžiai nepatinka
© Wikimedia.org
“Valstiečių” lyderis S. Skvernelis mano, kad naujas kodeksas grąžintų Lietuvą į baudžiavos laikus.
Politologai įsitikinę, kad liberalų pasaulėžiūrą atitinkantis Darbo kodeksas, už kurį balsavo ir socialdemokratai, atėmė didžiąją dalį balsų iš socdemų.

Naujasis Darbo kodeksas, kuris Lietuvoje turėtų įsigalioti nuo kitų metų pradžios, greičiausiai bus taisomas. Apie tai prabilo rinkimuose antrąją vietą užmusios „Valstiečių ir žaliųjų partijos“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Jo teigimu, prasidėjus naujo seimo sesijai tai bus vienas svarbiausių darbų. Anot R. Karbauskio, priimtas kodeksas „yra pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių ir darbdavių iš darbuotojų, be to jis naudingas tik tiems, kurie nori atsivežti pigios darbo jėgos iš užsienio“.
Apie tai kad reikia taisyti Darbo kodeksą kalbėjo ir „valstiečių“ vedlys Saulius Skvernelis. „Šis kodeksas grąžintų Lietuvą į baudžiavos laikus“, - griežtai darbdavio ir darbuotojo santykius reguliuojančių įstatymų rinkinį įvertino politikas.
 
Politologai įsitikinę, kad liberalų pasaulėžiūrą atitinkantis Darbo kodeksas, už kurį balsavo ir socialdemokratai, atėmė didžiąją dalį balsų iš socdemų.
 
Verslininkai su baime klausosi tokių kalbų ir tvirtina, kad „valstiečiams“ reikėtų blaiviai įvertinti situaciją ir nepasiduoti populizmui.
 
Kaip LNK „Žinioms“ sakė Investuotojų forumo direktorė Rūta Skyrienė, naujai išrinkta valdžia turėtų suprasti, kad daugiausiai pakeitimų reikia darbo santykius reguliuojančioje įstatymų bazėje. „Jiems pirmiausia reikėtų įsigilinti į Darbo kodeksą. Jeigu jie iš tikrųjų ateina su pokyčiais Lietuvoje, turėtų pamatyti, kad didžiausių pokyčių Lietuvoje reikalauja darbo rinkos reguliavimas“, - teigė R. Skyrienė.
„Tiesa“ primena, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė Darbo kodeksą vetavo ir pateikė seimui svarstyti pataisas. Tuo tarpu parlamentas prieš pora savaičių šalies vadovės veto atmetė ir paliko galioti birželį priimtą Darbo kodeksą.
 
 
  

Žymos: Saulius Skvernelis, Darbo kodeksas, Ramūnas Karbauskis, socdemai, darbuotojai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...