Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

LRT ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-15

Debatuose aršiausiai susikibo konservatoriai ir socialdemokratai

  
Debatuose aršiausiai susikibo konservatoriai ir socialdemokratai Konservatorių vadovas aršiai puolė valdančiuosius.

Seimo rinkmų debatuose apie ekonomiką vieni kitiems į atlapus kibo valdantieji socialdemokratai ir opozicijoje esantys konservatoriai. Pastarųjų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažėrė daug kritikos premjerui, socialdemokratų vadui Algirdui Butkevičiui dėl augančio skurdo ir didėjančios emigracijos.

„Akivaizdu, kad problemų ekonomikoje yra nepaprastai daug. Premjeras kalba apie per didelį skurdą, bet per keturis jo valdymo metus skurdas padidėjo Lietuvoje, nuo 18 iki 22 proc. Lietuvos gyventojų šiandien atsiduria arti skurdo ribos. Emigracija lygiai taip pat auga, bemaž 50 tūkst. žmonių šiemet paliks Lietuvą“, – kritikavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas G. Landsbergis ir sulaukė atkirčio ir socialdemokratų lyderio, Premjero Algirdo Butkevičiaus.
Pastarasis atkirto, kad valdantieji beveik visą kadenciją turėjo taisyti prieš tai valdžiusių konservatorių ir jų partnerių privirtą košę - kompensuoti sumažintas pensijas ir kitas išmokas.
 
„Šita Vyriausybė kompensuoja pensijas sumažintas konservatorių valdymo laikotarpiu ir darbo užmokestį. Mes dėl pensijų sumažinimo jau esame išmokėję 220 mln. eurų, jei būtume didinę pensijas, ir jos būtų nesumažintos, tai būtume padidinę pensijas jau 30 proc. Tai reiškia, kad skurdo riba būtų visiškai kitokia Lietuvoje. Dabar mes esame pasirengę kitąmet skirti 90 mln. eurų, tai reiškia, kad pensijų ir darbo užmokesčio kompensavimas bus užbaigti“, – sakė premjeras.
 
„Šita Vyriausybė kompensuoja pensijas sumažintas konservatorių valdymo laikotarpiu ir darbo užmokestį. Mes dėl pensijų sumažinimo jau esame išmokėję 220 mln. eurų, jei būtume didinę pensijas, ir jos būtų nesumažintos, tai būtume padidinę pensijas jau 30 proc. Tai reiškia, kad skurdo riba būtų visiškai kitokia Lietuvoje. Dabar mes esame pasirengę kitąmet skirti 90 mln. eurų, tai reiškia, kad pensijų ir darbo užmokesčio kompensavimas bus užbaigti“, – kalbėjo A. Butkevičius.
 
TS-LKD pirmininkas atsakė, kad dabartinė valdžia galėjo pasiskolinti lėšų ir pensijas grąžinti iš karto. „Akivaizdu, kad jūs su dabartinėmis palūkanomis, už kurias Lietuva gali skolintis, pensijas galėjote kompensuoti iš karto. Akivaizdu, kad buvo pasirinktas populistinis, rinkiminis kelias, kuriuo jūs ėjote“, – kaltino valdančiuosius G. Landsbergis.
 
Socialdemokratų lyderis su tuo nesutiko. „Populistinis kelias yra tuomet, kai skoliniesi ir vykdai tam tikras programas. Tai yra pats blogiausias atvejis, nes skolą reikia grąžinti, o norint skolą grąžinti reikia uždirbti“, – kalbėjo A. Butkevičius.
 
Kalbėdami apie didžiausias problemas ekonomikoje per debatus A. Butkevičius ir Darbo partijai atstovavęs Kęstutis Daukšys minėjo darbo santykių lankstumą. LSDP pirmininkas tarp problemų paminėjo ir per didelį skurdą, netolygų regionų išsivystymą, šešėlinės ekonomikos mąstą.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai kalbasi:
– Vakar iš manęs pavogė piniginę.
– Ar kreipeisi į policiją?
– Taip. Sakė, kad ne jie.