Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2011-10-30

Dėl draudimo registruoti \"angliškas\" mašinas Lietuva atsidūrė teisme

  
Dėl draudimo registruoti \"angliškas\" mašinas Lietuva atsidūrė teisme Lietuvoje mašinomis su vairu dešinėje galima važinėti tik laikinai.

Europos Komisija (EK) nusprendė Lietuvą paduoti į teismą dėl draudimo registruoti naujus ir naudotus automobilius su vairu dešinėje pusėje. Anksčiau Komisija yra prašiusi Lietuvos panaikinti draudimą, nes jis prieštarauja Europos Sąjungos teisei dėl laisvo prekių judėjimo.

Lietuva ginasi, kad draudimu siekia apsaugoti eismo dalyvius nuo papildomos rizikos, nes neva automobiliai su vairu dešinėje pusėje kelia daugiau grėsmės šalyse, kur eismas vyksta dešine kelio puse. Pirmąjį prašymą iš Komisijos Lietuva gavo prieš metus - 2010-ųjų lapkričio mėnesį. Tačiau susitarimo su Komisija rasti nepavyko. EK pranešė, kad Lietuvą skundžia Europos teisingumo teismui.


Komisija dėsto, kad automobiliai su vairu kitoje negu įprasta toje šalyje nedidina grėsmės, jeigu jie atitinka visoje ES patvirtintus reikalavimus. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, kur eismas vyksta kairiąja kelio puse, galima registruoti automobilius su vairu kairėje pusėje. Tiesa, tam reikia pakeisti žibintus ir dar kelias detales. Dalis lietuvių šiose salose taip pat važinėja iš gimtinės parsivarytais automobiliais.


Ieškinyje teismui Komisija išdėstė, kad draudimas Lietuvoje registruoti naujus automobilius su vairu dešinėje pusėje prieštarauja direktyvoms 70/311/EEC ir  2007/46/EC. Jos reglamentuoja, kokias mašinas galima ir kokių negalima registruoti ES. Draudimas registruoti naudotą automobilį, EK nuomone, prieštarauja ES sutarties 34 punktui dėl laisvo prekių judėjimo.


 

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?