Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-06-01

Didžiųjų bankų apetitas ir toliau auga

  
Didžiųjų bankų apetitas ir toliau auga Šią vasarą įsigalios išgryninamų pinigų limitai, kuriuos viršijus teks papildomai mokėti bankui.
Taigi bankai ir toliau ne tik didina įkainius už savo teikiamas paslaugas, bet ir įveda naujus.

Pagrindiniai šalies komerciniai bankai pranešė, kad nuo šių metų birželio pirmosios pamokestins pinigų išgryninimą. Tai sukėlė ne tik gyventojų, bet ir politikų pasipiktinimą. Kalbėdamas su žurnalistais premjeras Algirdas Butkevičius pyktelėjo ir pareikė, kad Lietuvos centrinis bankas jau seniai turėjo uždėti apynasrį ir pažaboti jų apetitą.

„Vertinu labai neigiamai ir atsimenu, kada Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, tvirtinamas Seime ir kada jis susitikinėjo su Seimo nariais frakcijose, komitetuose, - aš tuo metu buvau biudžeto ir finansų komiteto narys, - jo pirmas tikslas iškeltas buvo suvaldyti bankų įkainių augimą. Ir po to mes turėjome ne vieną kartą pokalbių ir kol kas Lietuvos bankas kažkodėl nesuranda jokių instrumentų, kaip visa tai suvaldyti ir sutvarkyti“, - Vilniuje žurnalistams sakė A.Butkevičius.
„Jam yra aiškiai duota užduotis, kad šitas klausimas, kuris jau senai Lietuvos bankui yra suformuotas, jis turi jį įgyvendinti iki galo, nes šiuo metu mes nematome jokių teigiamų susitarimų su komerciniais bankais“, - pridūrė premjeras.
 
Tiesa, kol kas to padaryti nepavyko. Taigi bankai ir toliau ne tik didina įkainius už savo teikiamas paslaugas, bet ir įveda naujus. Nuo liepos SEB banko klientai nemokamai galės išsigryninti nedidesnę nei 500 eurų sumą, šį limitą viršijus, teks mokėti 0,4 proc. mokestį nuo išgryninamos sumos.
 
DNB bankas taip pat pranešė, kad mėnesiu vėliau, nuo rugpjūčio, apmokestins visas pinigų išgryninimo iš bankomatų operacijas. Bankas ims 30 centų mokestį už kiekvieną operaciją, o viršijus 500 eurų mėnesio limitą, įkainis sieks 0,3 proc. sumos. Tiesa, bankas mažina vietinių pervedimų į kitus bankus įkainį nuo 41 iki 35 centų.
 
Bankai įvardijo priežastį, kuri neva turėtų džiuginti verslininkus ir politikus. Komercinių bankų atstovai tvirtino, kad grynųjų kiekius mažina, skatindami gyventojus naudotis kortelėmis. Be to jie dažnai primena, kad grynieji pinigai skatina šešėlinę ekonomiką.
Nemokamai nuo 5 iki 100 eurų bankų klientai gali išgryninti parduotuvių „Maxima“ ir „Iki“ kasose, perkant už daugiau nei 5 eurus.
  

Žymos: Lietuvos bankas, Bankai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.