Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

LRT ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-20

Dilema dėl naujo daugiabučio Vilniuje: griauti ar keisti įstatymą?

  
Dilema dėl naujo daugiabučio Vilniuje: griauti ar keisti įstatymą? Statybų inspekcija tikina, kad daigiabutis pastatytas pažeidžiant įstatymus.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija kreipėsi į teismą dėl Vilniuje neseniai pastatyto daugiabučio, nes buvo nustatyta, kad jis yra dviem aukštais didesnis nei leidžiama. Jeigu teismas nuspręs, kad leidimas išduotas neteisėtai, jis gali įpareigoti statytojus namą perstatyti arba dalį jo nugriauti.

Pastarieji tikina viską darę teisėtai ir jeigu tektų imtis griovimo, nuostolius esą turėtų kompensuoti savivaldybė ir valstybė, praneša LRT „Panorama“.
Leidimą statyti viešbutį Karoliniškėse bendrovei „Karolinos turas“ Vilniaus miesto savivaldybė išdavė pernai balandį. Septynių aukštų pastate nemažai butų jau parduota. Kai kur net gyvena žmonės, tačiau Teritorijų planavimo ir statybų inspekcija nustatė, kad šis septynių aukštų daugiabutis – dviem aukštais didesnis nei leidžia šios teritorijos detalusis planas ir kreipėsi į teimą dėl statybos leidimo panaikinimo.
 
„Nustatėme, kad leidimas yra išduotas su pažeidimais ir kreipėmės į teismą dėl jo panaikinimo. Buvo du etapai: pirmas leidimas išduotas penkiems aukštams, tai viskas vyko normaliai, tvarkingai. Paskui buvo projekto korektūra, išduota septyniems ir tada jau buvo mūsų patikrinta ir nustatyta tie pažeidimai“, – kalbėjo Teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos Vilniaus skyriaus vedėjas Aurelijus Kuisys.
 
Atsakovai byloje – ne tik „Karolinos turas“, bet ir leidimus išdavęs Miesto plėtros departamentas. Jeigu teismas nuspręs, kad leidimas išduotas neteisėtai, jis gali įpareigoti statytoją namą perstatyti ar dalį jo nugriauti. Statytojai tikina viską darę teisėtai. „Viskas teisėta. Čia burbulą pučia. Turime leidimą septynių aukštų (pastatą – red.) statyti. Mes nenukrypome nė kiek nuo projekto“, – komentavo UAB „Karolinos turas“ direktorius Vilmantas Mičiūnas. Pasak statytojo, jeigu tektų griauti pastatą ar jo dalį, esą nuostolius turėtų kompensuoti savivaldybė ar valstybė.
 
Dabartinis Vilniaus meras teigia, kad jam nesuprantama, kodėl ankstesnė miesto valdžia paskutinėmis darbo dienomis išdavė tokius leidimus. „Kodėl Vilniaus savivaldybėje praeitoje kadencijoje paskutinėmis dienomis buvo pasirašytas toks leidimas, kurį galima vertinti kaip klaidą arba kaip sąmoningą veikimą? Jeigu tai yra klaida, tai reiškia, kad yra nepastebėjimas, jog tas namas yra apsimestinis viešbutis. Šiuo atveju tai yra klausimas tų verslininkų, kurie taip statė, žinodami, kad daro neteisėtus sprendimus ir tų tarnautojų, kurie leido tai padaryti“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.