Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Verslo žinios ir Tiesa.com inf.   |   2017-01-11

Dirbantieji su verslo liudijimu mokės 50 proc. daugiau mokesčių

  
Dirbantieji su verslo liudijimu mokės 50 proc. daugiau mokesčių Pabrango verslo liudijimai ir Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje.

Dirbantiems su verslo liudijimu ir neturintiems su darbo santykiais susijusių pajamų Lietuvos gyventojams Valstybinio socialinio draudimo įmokos ir Privalomojo sveikatos draudimo įmokos šiemet didėja per 50 proc. Be to, brangsta ir patys verslo liudijimai, rašo „Verslo žinios“.

Palyginimui, prieš metus kovo mėnesį, asmuo, dirbantis su verslo liudijimu visą mėnesį, turėjo sumokėti 56 Eur Valstybinio socialinio draudimo įmoką ir 31,50 Eur Privalomojo sveikatos draudimo įmoką, iš viso – 87,5 Eur. 2017 m. už mėnesį jau tektų sumokėti 99,94 Eur Valstybinio socialinio draudimo įmoką ir 34,20 Eur Privalomojo sveikatos draudimo įmoką. Tai yra 134 Eur, arba 52 proc. daugiau nei prieš metus.
Valstybinio socialinio draudimo įmokos didėja dėl šiemet įsigaliojusių pakeitimų, pagal kuriuos visi, dirbantys su verslo liudijimais, pradedami drausti visai pensijai, o ne tik pagrindinei pensijos daliai, kaip buvo iki 2017 m. Privalomojo sveikatos draudimo įmokos šiek tiek išaugo dėl padidėjusios minimalios mėnesinės algos.
 
Nuo kitų metų brangsta ir visi verslo liudijimai, kurie suteikia teisę teikti paslaugas neribojant veiklos teritorijos. Jie brangsta 99 Eur – iki 684 Eur. Pabrango verslo liudijimai ir Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Verslo liudijimų kainą mažino tik kai kurios nedidelės savivaldybės.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.