Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-04-29

Dukra pakraupo pamačiusi globos namuose slaugomą mamą

  
Dukra pakraupo pamačiusi globos namuose slaugomą mamą Kas nutiko Širvintų prapijos namuose slaugomai 93-ejų senolei aiškinsis ministerijos darbuotojai.
Dukros įsitikinimu, abejingai įstaigos darbuotojai elgėsi todėl, kad žmogus senas, jis negali pasiskųsti, todėl galima su juo nesiskaityti ir jį tiesiog „nurašyti“.

Atvykusi į Širvintų parapijos globos namus Liucija Kojelienė pašiurpo radusi sužalotą sergančią savo mamą. Moters veidas buvo nusėtas mėlynėmis, nes senolė patyrė daugybinius veido sužalojimus. Dukra sužalotos motinos nuotrauką išplatino žiniasklaidai ir teigė, kad globos namų darbuotojai meluoja pasakodami, kaip senolė susižalojo.

L. Kojelienė apkaltino globos namų darbuotojus nepriežiūra. Pastarieji tvirtino, kad senolė susižalojo pati, naktį, du kartus iškritusi iš lovos. Tačiau dukra netiki šia versija. Jos manymu, mama kažkokiu būdu pasiekė laiptus ir nusirito nuo jų, tačiau to įrodyti negali.
Dukros teigimu, kelias dienas sužalotai jos mamai nebuvo suteikta pagalba, ja nesirūpino gydytojai, nebuvo atlikti jokie tyrimai. „Pamačiusi mamos sužalojimus pareikalavau tuojau pat vežti pas gydytoją, daryti rentgeną, nes iki mano atvažiavimo jai nebuvo atlikta jokia apžiūra“, - pasakojo moteris.
 
Rentgenas parodė, kad senolei sulaužyta nosis. L. Kojelienė sutinka, kad esant tokiam sužalojimui joks specialus gydymas neskiriamas, tačiau ji piktinosi, kad medikams nerūpėjo sužinoti ir patikrinti, ar nesulaužyti kiti kaulai, nepažeisti vidaus organai. Senolė tiesiog buvo palikta gulėti. Dukros įsitikinimu, abejingai įstaigos darbuotojai elgėsi todėl, kad žmogus senas, jis negali pasiskųsti, todėl galima su juo nesiskaityti ir jį tiesiog „nurašyti“.
 
93-ejų metų senolė Širvintų parapijos globos namuose guli nuo rudens. Už jos slaugą įstaiga pasiima pensiją ir neįgalumo pašalpą. Anksčiau dukra už mamos priežiūra mokėdavo 1500 Lt arba virš400 eurų.
Žiniasklaidos pagarsinta istorija buvo priversta susidomėti ir šiuo metu prezidentės Dalios Grybauskaustės dėl neveiklumo kritikuojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė AlgimantaPabedinskienė. Ji pažadėjo, kad jos pavadiniai atliks tyrimą ir nubaus kaltuosius.
 
  

Žymos: Medicina, Gydymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl tu taip nesistengi išmokti anglų kalbos?

- O kam?

- Juk ta kalba kalba pusė pasaulio!

- Tai negi neužtenka?