Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigita Limontaitė   |   2012-08-30

Eksperimentas: ieškau lietuvio vyro internete

  
Eksperimentas: ieškau lietuvio vyro internete Ieva pavadintos merginos anketą per savaitę peržiūrėdavo daugiau nei 150 vyrų.

Išmokyti mešką važiuoti dviračiu gali būti paprasčiau nei Londone gyvenančiai merginai internete rasti dėmesio vertą partnerį lietuvį. Kitaip tariant, norint sutikti įdomų žmogų ir ieškant jo pažinčių puslapiuose reikės pabučiuoti labai daug varlių, kol viena iš jų pavirs princu. Nors taip gali ir neatsitikti.

Anketos nuotrauka – sielos veidrodis
„Tiesos“ žurnalistė pažinčių portaluose draugas.lt bei pažintys.lt sukūrė pažinčių anketas, prisistatydama Ieva – patrauklia 25 metų mergina, ieškančia bet kokių pažinčių. Savo anketose mergina teigė neseniai atvykusi į Londoną ir norinti susirasti draugų. Per savaitę kiekvieno portalo anketas peržiūrėdavo daugiau nei 150 vaikinų bei vyrų, susidomėjimą mergina išreiškė visi, peržiūrėję jos nuotraukų albumą.
 
Svarbiausi kriterijai renkantis pašnekovą virtualioje erdvėje buvo vyro pasirinktas pseudonimas bei jo anketą pristatanti nuotrauka. Ievai pažinčių portaluose rašė vyrai, prisistatę skirtingais būdais. Vyrai, pseudonimu pasirinkę ne tikrąjį savo vardą, o, pavyzdžiui, gyvūnų pavadinimus: „Grizlis“, „Vilkas“, „Liūtas“, bendravo kur kas drąsiau nei tie, kurie anketose nurodė tikruosius savo vardus.
 
Vyrai, savo anketą pristatydami nuotraukomis, kuriose jie apsinuoginę arba demonstruojantys gerai ištreniruotą kūną, dažniausiai greičiau kvietė susitikti bei be ilgų prisistatymų siūlydavo intymų bendravimą. Nuotraukas iš kasdienio gyvenimo pateikiantys vyrai buvo kur kas mandagesni, ne tokie drąsūs ir domėjosi mergina kaip asmenybe, tačiau susitikti taip pat kvietė vos po kelių žinučių.
 
Pirma žinutė – pirmas įspūdis
Penktadienio vakare portale draugas.lt Ievai parašęs Vytas, pseudonimu „Tiukis“, vos pasakęs savo vardą bei paklausęs, kur mergina gyvena, pakvietė ją drauge praleisti savaitgalį. Vytas teigė esantis 33 metų, išsiskyręs, internete ieškantis gyvenimo draugės. „Tiukis“ anketoje nepateikė nei vienos savo nuotraukos ir atsiuntė jų tik paprašytas. Ievai paklausus, kodėl bendraudamas su mergina jis nenori pateikti savo nuotraukos, galbūt vengia buvusios žmonos, vyras atsakė: „Nuotraukos čia neįdėjau, nes nenoriu, kad visi žiūrėtų, o kiekvienai paprašiusiai atsiunčiu.“
 
Kitas tame pačiame portale parašęs vyras – 34 metų Tomas su mergina susipažino ir bendravo itin nuoširdžiai. Jau pirmomis žinutėmis Tomas išsiaiškino, ar mergina ieško tik draugų, ar ir vaikino, o pats neslėpė nuostabos, gavęs atsakymą į savo žinutę. Pasak Tomo, pažinčių portaluose į jo žinutes atsako labai mažai merginų. Vyras netruko atvirai prisipažinti, kad šiame portale ieško merginos, tačiau teigė, jog „sudėtinga internetu pakviesti ką nors į pasimatymą“, tad paprašė Ievos telefono numerio, kad prieš susitikdami galėtų pakalbėti.
 
Apie jaunikio paieškų pradžią „Tiesa“ pakalbino 27 metų mokytoją Viktoriją, internete suradusią savo vyrą ir vaiko tėvą. Moteris patvirtino, kad pirmoji žinutė, gauta iš nepažįstamojo virtualioje erdvėje, labai svarbi: „Visi vaikinai rašė beveik vienodas žinutes, kvietė susitikti ir susipažinti. Mantas mano dėmesį patraukė todėl, kad nekvietė iškart susitikti, be to, jis savo anketoje skelbė, kad ieško draugės ilgalaikiams santykiams bei vedyboms.“
 
Nenori susitikti – nerašyk

Dauguma Ievai rašiusių vyrų norėjo susitikti kuo greičiau, tačiau visi tai darė skirtingai. „Tiukiu“ pasivadinęs vyras atkakliai siekė susitikti su Ieva ir per dieną bent tris kartus ją kur nors pakviesdavo. Iš pradžių vyras kvietė kavos, į klubą, kepti kepsnių, o galiausiai pakvietė ir į savo namus. Ievai teigiant, kad pirma norėtų pažinti jį kaip asmenybę, o tik vėliau susitikti, „Tiukis“ ėmė rašyti šiurkščias žinutes ir teisintis esąs „ne idiotas, o normalus vyras, besielgiantis su moterimis gražiai“.
 
Vyto teigimu, Ievutei „šiuo metu ypač reikia vyro, su kuriuo ji jaustųsi saugi ir laiminga, tad jiems tikrai reikėtų susitikti“. Merginai pasakius, kad jai nejauku eiti į susitikimą su tokiu drastišku vyru, „Tiukis“ pasiūlė parašyti, kai persigalvos, ir nebebendravo.
 
Tomas šiuo klausimu buvo kuklesnis. Iš pradžių jis paprašė merginos telefono numerio ir teigė norintis prieš susitinkant pasikalbėti. Telefonu Tomas bendravo mandagiai, domėjosi merginos gyvenimu, atvykimo į Londoną priežastimis, išsilavinimu bei ateities planais. Pats atsakė į visus Ievos klausimus, papasakojo apie savo darbą, kasdienybę ir draugus.
 
Kita „Tiesos“ pašnekovė 54 metų Ona, suradusi savo gyvenimo draugą pažinčių skelbimuose, teigė, kad pokalbis telefonu prieš einant į pirmąjį pasimatymą – labai svarbu: „Mano Vytautas man skambino net keletą dienų prieš mums susitinkant. Prakalbėdavome bent po pusvalandį. Mūsų amžiuje prieš susitinkant akis į akį pravartu bent ką nors žinoti apie tą žmogų. Jaudinausi, kad susitikus nebus apie ką kalbėti, tačiau mes jau buvome kalbėję.“
 
Pirmasis pasimatymas!
 
Pirmiausia mūsų herojė Ieva susitiko su 25 metų Viktoru. Pažinčių portalo nuotraukose jis buvo pasipuošęs kostiumu ir žaviai besišypsantis. Viktoras merginą pakvietė kavos Londono centre. Vos susitikęs Viktoras pradėjo kalbėti apie itin gerai apmokamą savo darbą ir monologą tęsė viso susitikimo metu.
 
Ievai bandant įsiterpti, vaikinas kalbą nukreipdavo į, jo teigimu, solidžią savo algą, du automobilius, motociklą, vilą Ibizoje ir kitas gėrybes. Galiausiai, išgėręs porą bokalų alaus, Viktoras išdrąsėjo, pradėjo atvirauti apie savo intymius nuotykius su įvairių tautybių bei rasių merginomis ir atvirai priekabiauti prie Ievos. Pasimatymas baigėsi, kai merginai trūko kantrybė ir ši skėlė priekabiautojui antausį.
 
Susitikimas su Tomu vyko visai kitaip. Visą savaitę jis kasdien atsiųsdavo Ievai po trumpąją SMS žinutę linkėdamas geros dienos ar pasiteiraudavo, kaip sekasi. Ieva pasivadinusi žurnalistė nė iš tolo nepriminė merginos nuotraukoje, tačiau ją sutikęs Tomas nė trupučio nenustebo: „Na, neretai pasitaiko, kad merginos į anketą deda ne savo nuotraukas, bet juk ne išvaizda svarbiausia.“ Pirmasis jų susitikimas buvo ilgas pasivaikščiojimas parke bepasakojant apie savo gyvenimus.
 
„Tiesos“ pašnekovė Viktorija pasakojo, kad pirmą kartą eidama susitikti su savo vyru baisiai jaudinosi: „Nežinojau, ar jo nuotraukos buvo tikros, bijojau, kad susirašinėti abiems buvo drąsiau negu bus kalbėtis, tačiau vos jį pamačiusi nurimau. Pasimatymas praėjo nuostabiai.“
Moters teigimu, po šio pasimatymo jie dar keletą mėnesių susitikinėjo, apsigyveno kartu, po metų susituokė ir dabar augina šešių mėnesių sūnų. „Manau, internete gausu bendravimo problemų turinčių žmonių, kurie meluoja apie savo išvaizdą ar asmenybę, tačiau aš ten radau savo vyrą, kurį myliu ir noriu kartu praleisti visą likusį gyvenimą“, – džiaugėsi Viktorija.
 
Ne visada ilgai ir laimingai
 
„Tiesos“ pašnekovės vienbalsiai tvirtino iki sutikdamos dabartinius savo vyrus ėjusios į daugybę pasimatymų, susirašinėjusios su daugybe vyrų ir su keletu kalbėjusios telefonu. Pasak moterų, surasti internete tokį, kuris tikrai domintų, – be galo sunki užduotis. „Pirmą kartą internetu bendravau su nepažįstamais vaikinais, jų ten tiek daug ir ne ką mažiau simpatiškų, atrodo, protingų vyrų, tačiau susitikus su jais neretai paaiškėdavo, kad jų planas – nusitempti mane į lovą arba internete buvo ne jų pačių nuotraukos. Jei atvirai, suvargau, kol radau Mantą“, – juokėsi Viktorija.
 
Onai po susitikimų su vis naujais vyriškiais kildavo kitokių problemų: „Ieškoti vyro jau įpusėjus gyvenimui tikrai nelengva. Jei penkiasdešimtmetis dar nevedęs ar išsiskyręs ir gyvena vienas, kažkas jam tikrai negerai. Bijojau, kad neišsirinkčiau girtuoklio, tinginio ar mušeikos, bet po poros mėnesių nesėkmingų susitikinėjimų man paskambino dabartinis draugas. Visiems sakau, kad susitikus jį mano moteriška nuojauta pakuždėjo atsakymą, jaučiausi su juo saugi.“
 
 

Visą tekstą skaitykite naujausiame savaitraščio "Tiesa" numeryje!

  

Žymos: Sigita Limontaitė, Pažintys Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar žinai, kiek man kainuoja tavo mokslai?– Žinau, todėl ir stengiuosi kuo mažiau mokytis.