Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-10-30

Emigrantai su valdžios atstovais diskutuos apie partnerystę

  
Emigrantai su valdžios atstovais diskutuos apie partnerystę Užsienio lietuvių bendruomenių atstovai dalyvauja tarptautinėje diskusijoje.
Pagrindinis šių diskusijų ir forumo tikslas – užsienio lietuvių įsitraukimas į valstybės gyvenimą

Pirmadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, prasideda dvi dienas truksiantis Globalios Lietuvos forumas, skirtas valstybės ir diasporos partnerystei.

Renginyje planuoja dalyvauti apie 150 dalyvių iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
„Užsienio lietuvių organizacijų atstovai, diasporos profesionalai, Lietuvos ir užsienio nevyriausybinių įstaigų bei Lietuvos valstybinių institucijų atstovai, o taip pat į Lietuvą grįžę ir čia savo karjeras vystantys asmenys – visi jie dvi dienas diskutuos apie užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymą, valstybės ir diasporos bendradarbiavimą, siekiant Lietuvos ūkio pažangos, darbo ir verslo galimybes Lietuvoje, paramą ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems užsienio lietuviams, jiems skirtas integracijos priemones ir kitais valstybei bei užsienio lietuviams aktualiais klausimais“, – teigiama URM pranešime.
 
Pagrindinis šių diskusijų ir forumo tikslas – pateikti pasiūlymus ir nubrėžti pagrindines gaires „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą modeliui – atnaujinti.
 
Renginyje planuoja dalyvauti ir pasidalyti patirtimi Airijos agentūros „ConnectIreland“ generalinė direktorė Joanna Murphy. Ši agentūra yra pirmoji Airijoje privataus asmens idėjos ir finansavimo pagrindu 2012 metais įkurta nevyriausybinė organizacija, ji pradėjo airių išeivijos investicijų pritraukimo ir verslo grąžinimo į tėvynę veiklą. Per penkerius veiklos metus „ConnectIreland“ pritraukė į Airiją daugiau kaip 100 naujų investuotojų, sukurta apie 3 tūkst. naujų darbo vietų.
 
Per forumą bus apdovanotos projekto „Kryptis Lietuva“ geriausios idėjos, skatinančios į Lietuvą grįžti emigrantus ir juos integruoti. Iniciatyvos bus apdovanotos trijose „Kryptis Lietuva“ nominacijose: už paskatinimą grįžti ir įsidarbinti Lietuvoje, už indėlį konsultuojant sugrįžtančius, už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje.
 
 
  

Žymos: Globali Lietuva, Lietuva, Emigrantai, emigrantai sugrįžta

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Britų mokslininkai nustatė, kad, plaunant kojas, nusiplauna ir rankos.