Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-02-21

Euro be referendumo nebus?

  
Euro be referendumo nebus? Euroskeptikai piktinasi, kad ant euro nebus užrašų lietuvių kalba.

Lietuvoje imtąsi organizuoti dar vieną referendumą – šį kartą dėl euro įvedimo. Pasak Nepriklausomybės akto signataro ir šalyje gana gerai žinomo politiko Romualdo Ozolo, neatsiklausus tautos valios, atsisakyti lito ir įsivesti euro, negalima, rašė portalas lrytas.lt.

 Pasak jo ir pritariančio šiai idėjai Tautininkų partijos atstovo Juliaus Pankos, euro įvedimas reikštų Lietuvos, kaip valstybės, savarankiškumo praradimą. Vienas referendumo organizatorių taip pat teigė, jog euras net blogiau už rublį. Mat ant bendros Europos Sąjungos (ES) valiutos nebus nei vieno lietuviško žodžio. J. Panka priminė, kad ant rublių dalis užrašų buvo lietuvių valstybine kalba.
Jis, kaip ir R. Ozolas, įsitikinę, kad dabar „Euro projektą“ vykdantys politikai negalvoja apie šalies perspektyvas ir jos žmones, todėl ginti savo žemės, valiutos ir kalbos turi stoti ginti patys žmonės.
Paskaičiuota, kad euro įvedimas Lietuvai kainuos apie milijardą litų. ES valiuta Lietuvoje turėtų pradėti cirkuliuoti nuo kitų metų pradžios.
 
„Tiesa“ taip pat primena, kad euroskeptikai jau surinko reikalingus 300 tūkst. parašų, kurie įpareigoja rengti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Aukščiausi šalies politikai tikino, kad Lietuva negali įvesti tokio draudimo, nes tai prieštarautų Lietuvos-ES teisei. Šis referendumas greičiausiai įvyks kartu su Prezidento ir Europarlamento rinkimais šių metų pavasarį.
 
  

Žymos: Euras, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.