Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Alytaus Naujienos ir Tiesa.com inf.   |   2012-05-08

Faršą skurstantys žmonės keičia pigiu pakaitalu

  
Faršą skurstantys žmonės keičia pigiu pakaitalu Didžiosiose parduotuvėse MAM nepardavinėjama.

Brangstant maisto produktams ir vis daugiau tautiečių atsiduriant ties skurdo riba, pigus faršas, kurio kilogramas kainuoja apie 5 litus, tampa tiesiog deficitu. Specialistai šį faršą vadina mechaniškai atskirta mėsa arba MAM’a. Dažnam pirkėjui šis pavadinimas visiškai nereikšmingas, jam svarbiausia kaina.

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai sako, kad šiuo metu pirkėjai faršu vadina tris produktus: smulkintą natūralią mėsą, faršą, kuris nuo smulkintos mėsos skiriasi, nes įdedama prieskonių, sojos arba druskos daugiau nei 1 proc., ir jau minėtą mechaniškai atskirtą mėsą arba MAM’ą.
Tarnybos viršininko Romo Černiaus teigimu, MAM’a – tai specialiose trintuvėse sutrinti paukščių, galvijų ar kiaulių kaulai, nuo kurių atskiriama likusi mėsa ir pašalinamos sausos atliekos. Neatsitiktinai tokiame farše galima aptikti likusių kaulų skeveldrų. Pastaruoju metu galvijų kaulai nėra smulkinami dėl vienos tarp jų plintančios užkrečiamosios ligos. Dėl trumpo realizacijos termino MAM’a turi būti parduodama tik užšaldyta ir atlikti šios mėsos laboratoriniai tyrimai.
 
„Nusipirkę šio pigaus faršo žmonės tiesiog apgauna skrandį ir numalšina alkį į jį pridėdami miltų, kiaušinių, išmirkyto batono. Kotletų pasigaminama daug ir pigiai. Tačiau sotumą kažin ar ilgai jausi”, – apie gaminius iš MAM’os pasakojo vienos mažos miesto maisto parduotuvės pardavėja.
 
Didžiosiose parduotuvėse MAM’os galima net neieškoti. Čia pardavinėjama įvairi smulkinta mėsa ir faršas. Pastarųjų produktų kainos – nuo 8 iki 14 litų. Vienoje iš jų pasiteiravus apie pigų, apie 5 litus kainuojantį faršą, pamatai pardavėjų nustebimą ir išgirsti kategorišką atsakymą: „Tokių produktų pas mus nebūna.”
 
 

  

Žymos: Maistas, Mėsa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kokia tavo profesija?

– Kraštovaizdžio dizaineris.

– Geras! O ką tai reiškia?

– Su buldozeriu dirbu…