Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-08-10

Gali pabrangti alus ir paukštiena

  
Gali pabrangti alus ir paukštiena

Dėl gamtos padarinių sumažėjusio derliaus Rusijoje ir Europoje pasaulyje brangsta miežiai. Specialistai prognozuoja, kad dėl to gali didėti alaus ir mėsos kainos, rašo „Verslo žinios“.

mal" style="margin-right:0cm;line-height:12.0pt">

Europos biržose pašariniai miežiai per kelis mėnesius pabrango 2,3 karto (iki 210 eurų už toną). Taip pat brangsta salykliniai miežiai, kurie naudojami alaus gamyboje.

Salyklo gamyklos „Maltosa“ direktorius Valerijonas Kožemiakas dienraščiui prognozavo, jei miežiai pabrangs dvigubai, alus gali pabrangti apie 20 proc., nes salyklas sudaro maždaug 20 proc. alaus savikainos.

Lietuvos aludarių asociacija ramina, kad salyklo pirkimo kainos sutartyse yra suderėtos, todėl alus gali brangti kiek vėliau.

 

"Kauno grūdų" generalinis direktorius Tautvydas Barštys teigia, kad grūdai sudaro apie 65 proc. pašarų sudėties, todėl beprasmiška neigti, kad pabrangę grūdai neturi įtakos paukštienos kainai.

Pasak T.Barščio, šiuo metu sandėliuose nebėra grūdų rezervo. Jei grūdų kaina biržose išliks tokia aukšta, nebus galimybės sumažinti ir pašarų kainų šuolio. Pašarai sudaro apie 60 proc. paukštienos savikainos, todėl prognozuojama, jog paukštiena gali brangti 10-15 proc. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Turguje:
– Kodėl šitas viščiukas toks mažas? Jame visai nėra mėsos! Ar vertėjo jį pjauti?
– O mes jo ir nepjovėm, jis pats numirė!