Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-03-18

Gyvenimas blogėja

  
Gyvenimas blogėja

Daugumos Lietuvos gyventojų situacija metų pradžioje blogėjo, o šviesesnę ateitį po pusės metų prognozuoja tik maždaug kas aštuntas lietuvis.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Tokias nuotaikas atskleidė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa.

Ekonomistas Aleksandras Vasiliauskas mano, kad niūrias lietuvių nuotaikas lemia iš esmės negerėjanti ekonominė situacija ir nusivylimas politikų veiksmais.

Šių metų pradžioje 59,7 proc. Lietuvos gyventojų nurodė, kad jų šeimos situacija blogėjo, 37,9 proc. sakė, kad liko nepakitusi, o 2,4 proc. – gerėjo.

Paklausti, kas, jų manymu, laukia rudenį, 46,1 proc. prognozavo šeimos situacijos pablogėjimą, 42,2 proc. planavo, kad niekas nesikeis, o 11,7 proc. laukė pagerėjimo.

Iš tyrimo matyti, kad pesimistiškiau buvo nusiteikę vyresni, žemesnių pajamų gyventojai. Gyvenimo gerėjimo labiau tikėjosi jaunesni, aukštesnių pajamų respondentai.

2010 m. Finansų ministerija prognozuoja nedidelį ekonomikos augimą, tačiau viena didžiausių problemų išlieka nedarbo lygis, kuris šiuo metu sudaro maždaug 14 proc.

Nedžiugias lietuvių nuotakas atspindi ir Statistikos departamento surinkti duomenys: vasarį beveik 70 proc. gyventojų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus, pablogėjo, maždaug 29 proc. gyventojų manė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė ir tik apie 2 proc. sakė, kad situacija pagerėjo.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sėdi prie kompiuterio ir žaidžia. Prieina žmona:

– Mielasis, leisk ir man pažaisti...

Vyras:

– Turėk sąžinės, brangioji. Ar nors kartą aš tavęs prašiau skuduro, kai tu plovei grindis?