Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-05-28

Į Europos Parlamentą išrinktas Š. Marčiulionis atsisako mandato

  
Į Europos Parlamentą išrinktas Š. Marčiulionis atsisako mandato
© Dmitrijus Radlinskas
Šarūnas Marčiulionis

Po savaitgalio rinkimų mandatą į Europos Parlamentą (EP) iškovojęs buvęs krepšininkas Šarūnas Marčiulionis jo atsisako.

Pranešama, kad sportininkas nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems darbams. Pasak jo, vertinant rinkimų rezultatus Europoje, matyti, jog Europos Parlamentas koncentruosis ties ES vertybių, ES vienybės išlaikymo klausimais. Dėl to Europos Parlamentui šiuo metu yra reikalingi labiau patyrę politikai.
Š. Marčiulionio sprendimą teigiamai vertina ir LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis dėkoja už pasiryžimą tarnauti valstybei ir jos žmonėms.
 
Š. Marčiulioniui atsisakius mandato, europarlamentaru turėtų tapti Stasys Jakeliūnas. Savo sprendimą Seimo narys praneš artimiausiu metu.
 
„Jei priimsiu tokį sprendimą – nesakau, kad aš jį priimu šiandien, bet tikrai rimtai pasvarstysiu – tai tuos darbus tęsiu Europoje. Reikia pasitarti su šeima, aptarti su Vyriausybės, frakcijos vadovu, pradėti tyrimai, reikia aptarti jų galimybę užbaigti“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S. Jakeliūnas.
 
Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose surinko 157,6 tūkst., arba beveik 12 proc., balsų ir gavo du mandatus. Europarlamente turėjo dirbti Bronis Ropė bei Š. Marčiulionis, nepriklausęs partijai.
 
Tai – ne pirmas kartas, kai laimėto EP nario mandato atsisako su valstiečių sąrašu į rinkimus ėjęs asmuo. 2014-aisiais tai padarė pats R. Karbauskis, perleidęs tuomet vienintelį laimėtą mandatą B. Ropei. Dar anksčiau, 2004-aisiais, europarlamentarės mandato atsisakė tuometinei Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungai vadovavusi Kazimira Prunskienė. Tuomet savo apsisprendimą ji aiškino siekiu susitelkti į Lietuvos politiką – K. Prunskienė buvo ką tik patekusi į antrąjį prezidento rinkimų turą.
 
 
  

Žymos: Šarūnas Marčiulionis, Europos Parlamentas, krepšinininkas, mandatas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Esu įsitikinusi, – tarė kandidatui į deputatus jo žmona, – kad už tave balsuos visi dori žmonės.
– Menka paguoda: reikia, kad balsuotų dauguma...