Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-11

I. Strazdauskaitės nužudymas: faktai ir gandai

  
I. Strazdauskaitės nužudymas: faktai ir gandai
© Lietuvos policijos nuotr.
I. Strazdauskaitės istorija prikaustė Lietuvos dėmesį.
Internete sklinda žinios, esą įtariamieji yra romų tautybės.

Aiškėja daugiau detalių Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje – atskleista jos kūno radimo vieta, įvardinta įtariamųjų gyvenamoji vieta, sklinda kalbos, kad tai dėl prabangos galvą pametę vyrai.

Šeštadienį Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas spaudai sakė, kad sulaikyti 6 įtariamieji yra Kėdainių ir Marijampolės gyventojai, vis dar neatmetama galimybė, kad prie žiauraus nusikaltimo galėjo prisidėti daugiau asmenų.
Kol kas policija atskleidžia tik tiek, kad keturi iš įtariamųjų yra 23-26 metų amžiaus ir anksčiau buvo teisti dėl vagysčių, apiplėšimų, viešosios tvarkos pažeidimų. Jie sulaikyti penktadienį po intensyvių paieškų.
 
Vienas iš įtariamųjų į pareigūnų rankas pateko tuo metu, kai lankėsi darbo biržoje.
 
Nė vienas sulaikymo metu nesipriešino.
Vieta, kur buvo užkasta nužudyta mergina. BNS nuotr. Vieta, kur buvo užkasta nužudyta mergina. BNS nuotr.
L. Pernavas šeštadienį interviu „Lietuvos ryto“ televizijai sakė, kad tai itin neatsakingi asmenys, kurių vadinti žmonėmis jam liežuvis neapsiverčia, kartą juos pavadino „padugnėmis“.
 
„Normalus gyvenimas jiems buvo svetimas, nerūpėjo nei mokslas, nei užimtumas, nei kiti dalykai, gyveno iš nusikalstamų veiklų. Gaila, kad tokie žmonės yra užaugę, jauni vyrai dar. Nemąstantys, neatsakingi“, – sakė šalies palocijos vadovas, įtariamųjų sumanymą įvykdyti tokį nusikaltimą pavadinęs kvailu.
Internete sklinda žinios, esą įtariamieji yra romų tautybės, prabangą garbinantys jauni vyrai – tai neslepiama jų socialinių tinklų paskyrose, kuriose apstu brangių automobilių, aksesuarų. Internautai dalijasi jų nuotraukomis, net adresais. Sklinda nepatvirtintos kalbos ir apie tai, kad mergina nužudyta itin žiauriai.
 
Policija šios informacijos nekomentuoja. Sekmadienį teisme bus prašoma sulaikytuosius suimti ilgesniam laikui.
 
Lietuvos policija per savo paskyrą „Facebook“ taip pat paprašė neskleisti gandų.
Šeštadienį taip pat atskleista, kad nužudytos I. Strazdauskaitės kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone, buvusio aerodromo teritorijoje – tai parodė patys įtariamieji. Ši vieta yra už maždaug 35 kilometrų nuo ten, kur pirmadienio naktį aptiktas dingusios merginos automobilis.
 
Mergina dingo praėjusio sekmadienio vakare, aiškėja, kad ji buvo užpulta automagistralėje ties Elektrėnais inscenizavus avariją – užpuolikai į ją nusitaikė spontaniškai, pamatę, kad I. Strazdauskaitė viena važiuoja prabangiu automobiliu „Audi A7“ ir nutarę jį pagrobti.
 
„Tai kvailas sprendimas rinktis tokį automobilį, kurį sunku realizuoti, detalėms jo neardysi, nėra paklausos. Kvailas ir nežmoniškas nusikaltimas, visiškai neapgalvotas“,  – sakė L. Pernavas.
 
 
  

Žymos: Pagrobimas, Nužudymas, Ieva Strazdauskaitė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kodėl politikų sąžinė švari?
- Jie ja dar niekada nesinaudojo.