Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-06-25

I. Strazdauskaitės žudikai nesikrato kaltės

  
I. Strazdauskaitės žudikai nesikrato kaltės
© Lietuvos policijos nuotr.
I. Strazdauskaitės nužudymas visuomenėje sulaukė didelio rezonanso.
Tokio asmens, kuris nepripažintų kaltinimo, šioje byloje nėra

Teisme pradėjus nagrinėti žiauraus Ievos Strazdauskaitės nužudymo bylą visi kaltinamieji pripažįsta savo veiksmus.

Lietuvą sukrėtęs nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų pavasario pradžioje – I. Strazdauskaitė kovo 5 dieną iš tėvų namų Plungėje išvyko į Vilnių ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.
Netrukus sulaikyti įtariamieji pusbroliai kėdainiečiai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas kaltinami, kad siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų.
 
Penktadienį byla atversta teisme, po pirmojo posėdžio paaiškėjo, kad jie savo kaltę pripažįsta.
 
„Visi iš esmės prisipažįsta – kas iš dalies, kas pripažįsta. Tokio asmens, kuris nepripažintų kaltinimo, šioje byloje nėra“, – žurnalistams po posėdžio sakė prokuroras Artūras Urbelis.
 
Kaltinamieji parodymus byloje sutiko duoti po liudytojų apklausų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu, maksimali bausmė už šiuos nusikaltimus – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
 
Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis „Audi A7“. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė, nusivežė į Kėdainių rajone esantį mišką, nužudė ir užkasė.
 
Tyrėjų duomenimis, jauna mergina buvo mirtinai uždaužyta kastuvu.
Šioje byloje kaltinimai pateikti dar dviem asmenims: marijampolietis Algimantas Stankevičius kaltinamas neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, jis ir kėdainietis Tomas Zagurskas dar kaltinami plėšimu naudojant šaunamąjį ginklą. Jiems skirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.
 
Pusbroliams Bieliauskams bei T. Zagurskui taip pat pateikti kaltinimai, kad pagrobė didelės vertės svetimą turtą – daugiau nei 32 tūkst. eurų kainuojantį automobilį ir asmeninius dviejų nukentėjusiųjų Latvijos piliečių daiktus bei pinigus.
 
  

Žymos: Nužudymas, baudžiamoji byla, Ieva Strazdauskaitė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Neturiu nei gėdos, nei sąžinės... Nieko nereikalingo!